Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

 
 
 
 

partnerzy

zobacz wszystkich partnerów ➦
 
 

IRLANDIA 2019 part III

Drugi tydzień w Irlandii za nami. Czas szybko mija dzięki zadaniom, które wykonujemy podczas praktyk oraz ciekawym wycieczkom, na które zabierają nas pracownicy YIT.

IRLANDIA 2019 part II

Minął pierwszy tydzień naszej irlandzkiej przygody. Wszyscy już zadomowili się u swoich  gospodarzy i wdrożyli w obowiązki praktykanta.

Niektórzy z nas serwisują sprzęt komputerowy, inni kładą instalacje elektryczne na budowie, a jeszcze inni pracują w warsztacie samochodowym.

Informacja MEN

Informacja przesłana przez Ministerstwo Edukacji.

IRLANDIA 2019 part I

W sobotę 4 maja rozpoczęła się nasza irlandzka przygoda w ramach projektu „Dobre  wykształcenie–lepsza  przyszłość” . Przejazd autokarem na lotnisko do Wrocławia, lot samolotem odbył się bez utrudnień, szczęśliwie wylądowaliśmy w Cork, skąd odebrali nas przedstawiciele  zaprzyjaźnionej firmy Your International Training. Następnie przyjechaliśmy do  Mallow, gdzie zamieszkaliśmy u irlandzkich rodzin. Resztę dnia spędziliśmy na aklimatyzacji w nowym miejscu.

Niedzielę 5 maja spędziliśmy na wycieczce w przepięknym Killarney, podziwiając górskie widoki Oraz piękne irlandzkie budowle.

Mamy już za sobą zajęcia z języka angielskiego, a teraz powoli wdrażamy się w obowiązki praktykanta.

Śledź nas na FB Tesla w Irlandii 2019

Stres przedmaturalny?

Wiemy jak sobie z nim radzić!
2 kwietnia maturzyści spotkali się z panią Anetą Szubert – kierownikiem Działu Marketingu i Komunikacji w firmie EPK.

Współpracujemy z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Śląskiej!

W siedzibie Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej nastąpiła wymiana dokumentów dotyczących współpracy pomiędzy Politechniką Śląską, którą reprezentował prof. dr hab. inż. Paweł Sowa – Dziekan Wydziału Elektrycznego, a Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie, reprezentowanym przez Krystiana Biadacza – Dyrektora Szkoły. Umowę sygnował Rektor Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Umowa o współpracy Wydziału Elektrycznego ze Szkołą umożliwi zapoznanie uczniów Szkoły z potencjałem badawczym Wydziału, w szczególności z jego zapleczem laboratoryjnym. Uczniowie będą mogli brać udział w wykładach i ćwiczeniach organizowanych na terenie Wydziału, a także, w miarę możliwości, pracownicy Wydziału będą prowadzić zajęcia na terenie Szkoły. Zgodnie z umową  Wydział Elektryczny oraz Szkoła będą prowadzić wzajemną działalność promocyjną.

Spotkania z Nauką i Techniką - podziękowania

Podziękowania za udział w Spotkaniach z Nauką i Techniką, organizowanych w ramach XI Chorzowskiego Festiwalu Nauki

Lekcja patriotyzmu

3. maja delegacja naszej Szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach upamiętniających 228. rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji oraz 98. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego.

Punktem kulminacyjnym uroczystości pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego było wystąpienie Wiceprezydenta Miasta Wiesława Ciężkowskiego, który wskazał na znaczenie w/w wydarzeń w kształtowaniu niepodległości i tradycji demokratycznych Polski.

Nawiązując  także do 15. rocznicy przystąpienia naszego kraju  do Unii Europejskiej podkreślił  znaczenie tego wydarzenia dla rozwoju  regionu i całego państwa.

Chemia na ChFN

W dniu 1.04.2019 grupa uczniów z klasy 1 Gk, pod opieką Moniki Pasich wzięła udział w zajęciach z chemii w ramach Chorzowskiego Festiwalu Nauki.

I miejsce w konkursie FOX

Dnia 5 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

 

 

 

 

 
 

partnerzy