Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

 
 
 
 

partnerzy

zobacz wszystkich partnerów ➦
 
 

Spotkanie z Energoprojektem

Uczniowie klas 2 i 3 o profilu technik informatyk wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w naszej szkole, z Panią Anetą Szubert, kierownikiem Działu Marketingu i Komunikacji w firmie Energoprojekt. W atrakcyjny sposób zostały przedstawione uczniom liczne korzyści płynące ze współpracy między naszymi instytucjami, zasady przyznawania stypendiów fundowanych oraz możliwości w jaki sposób pracownicy formy realizują swoje pasje i zainteresowania. Na koniec uczniom biorącym udział w prezentacji zostały wręczone upominki.

Świąteczne Zawody Łyżwiarskie

Dnia 7 grudnia 2018 roku odbyły się Świąteczne Zawody Łyżwiarskie dla szkół ponadgimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Drejewicz (1GK), Natalia Prusinowska (1GK), Marta Kowolik (1Ti), Eryk Łuczak (1Mi), Kacper Waśko (2Mi), Adrian Pajonk (4Ti), Weronika Durczok (3Tia).

Współpraca z Politechniką Śląską – Wydział Transportu

W dniu 27.11.2018 w ramach współpracy z Politechniką Śląską – Wydział Transportu w Katowicach uczniowie klas II MI i III ME - technik mechatronik wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na uczelni.

Spotkanie z WIMiM

3 grudnia 2018r. uczniowie klas pierwszych o profilu informatycznym uczestniczyli w zajęciach z zakresu preorientacji zawodowej, prowadzących przez dr Joannę Lisok, przedstawiciela kierunku Informatyka Przemysłowa Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach.

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się ze specyfiką tego kierunku studiów oraz ofertą dydaktyczną wydziału.

Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach, być może w przyszłości ktoś z nich podejmie kształcenie właśnie na tym wydziale.

Tauron u Tesli

W dniu 26.11.2018 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Tauron Dystrybucja S.A. Spotkanie zorganizowano dla uczniów klas II i III elektrycznych. Głównym celem spotkania było zapoznanie nas z regułami BHP, obowiązujących w zakładach Taurona. Zaprezentowano instrukcje bezpieczeństwa, z którymi zapoznają się wszyscy pracownicy firmy oraz sprzęt mierniczy i ubiór ochronny stosowany przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Usłyszeliśmy również o głównych powodach wypadków w pracy przy wysokim napięciu.

Rusza nabór na praktyki do Irlandii!

W dniu 3.12.2018 r. rozpoczynamy rekrutację do programu unijnego PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) na rok szkolny 2018/2019. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do dnia 14.12.2018 r. do Pani Anny
Kędziory lub pani Lidii Tużyny. Kandydaci napiszą test z języka angielskiego oraz odbędą rozmowę z pedagogiem szkolnym. Następnie Komisja Rekrutacyjna, na podstawie wyników testu oraz ocen z języka angielskiego, przedmiotów zawodowych, oceny zachowania po klasie II oraz opinii wychowawców i nauczycieli uczących przygotuje listę uczniów zakwalifikowanych do programu oraz listę rezerwową.

ZAPRASZAMY!

Elektror airsystems Sp. z o.o. dobrym pracodawcą

Z Firmą Elektror airsystems Sp. z o.o. współpracujemy, na podstawie podpisanej umowy już od 5 lat. Nasza współpraca jest przykładem dobrych praktyk   w zakresie szeroko rozumianego kształcenia zawodowego.

I miejsce dla Julii Obrączki w XVIII Miejskim Konkursie Poetyckim

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Konkursie Poetyckim o Złotą Jesienną Chryzantemę zorganizowanym przez ZSTiO Nr 4 w Chorzowie. Jest nam niezmiernie miło  poinformować, że zwyciężczynią w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Julia Obrączka, uczennica klasy 1 GK, której serdecznie gratulujemy.

ERGOM ponownie u Tesli

W dniu dzisiejszym po raz drugi gościliśmy w Naszym Technikum specjalistów z firmy ERGOM z Łodzi. 

Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM to polska firma z prawie 30 letnim doświadczeniem na rynku. Firma została założona w roku 1989 roku wyrosła na lidera i zyskała miano jednej z najlepszych polskich marek na rynku produktów elektrotechnicznych. ERGOM corocznie dostarcza swoje rozwiązania do ponad 50 krajów świata.

Uczniowie klas elektrycznych wzięli udział w prezentacji asortymentu firmy, a także praktycznych ćwiczeniach dotyczących obróbki kabli i przewodów z wykorzystaniem narzędzi i osprzętu firmy ERGOM.

Mamy nadzieję, że współpraca z ERGOM będzie kontynuowana w Naszym Technikum, co na pewno przyczyni się do lepszego rozwoju naszych młodych elektryków.

XIII Konkurs Bóbr - wyniki

W tegorocznym konkursie Bóbr najlepsze wyniki w szkole otrzymali uczniowie klas czwartych:

 

 

 

 

 

 
 

partnerzy