Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

 
 
 
 

partnerzy

zobacz wszystkich partnerów ➦
 
 

Udział w XL Dniach Techniki

Dnia 6.11.2018 r. w Starochorzowskim Domu Kultury , uczniowie klas 3 Tia oraz 3 Tib uczestniczyli w wykładach zorganizowanych przez Radę Miejską Naczelnej Organizacji Technicznej w Chorzowie pod kierownictwem inż. Czesława Koczorka.

Głównymi tematami były:

  • Alstom – rozwiązania transportowe dla kraju, regionu i miasta prelegent Krzysztof Stachera - Sales Buissnes Development Director
  • Wzorce przyrodnicze w kształtowaniu krajobrazu, urbanistyki i architektury prelegent dr hab. inż. arch. Krzysztof Rostański prof. nzw. Politechniki Ślaskiej
  • Z Królewskiej Huty do Chorzowa – 150 lat miasta - prelegent Adam Lipski - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Chorzowa im. Juliusza Słowackiego


Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi kierunkami rozwoju miast w zakresie transportu, architektury i urbanistyki, a z drugiej strony pogłębić wiedzę o powstawaniu Chorzowa na przestrzeni 150 lat.

 

 

 

 

 

 
 

partnerzy