Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

 
 
 
 

partnerzy

zobacz wszystkich partnerów ➦
 
 

„IBM Open Day”

„IBM Open Day” to inicjatywa jednego z działów IT IBM w Katowicach i Katedry Informatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w Katowicach. Klasa 4TI miała możliwość uczestniczyć w spotkaniu o charakterze „Escape Roomu” oraz wysłuchać ciekawych wykładów.

Tematy prezentacji:
- Historia IBM
- Agile
- Serwery gier
- Prezentacja Katedry Informatyki Przemysłowej
- Cloud Computing / IBM Cloud
- Mainframe


W „Escape Roomie” uczniowie mieli za zadanie uruchomić system operacyjny Linux rozwiązując rozmaite zagadki z IT. Byliśmy grupą, która najszybciej i z największą liczbą punktów podołała zadaniu. W podsumowaniu każdy otrzymał dyplom uczestnictwa i smycz z logo IBM.

 

 

 

 

 

 
 

partnerzy