Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

 
 
 
 

partnerzy

zobacz wszystkich partnerów ➦
 
 

PROJEKTY REALIZOWANE

 

 

W bieżącym roku szkolnym realizujemy następujące projekty unijne:

 

  • TECHNIKUM MECHANICZNO – ELEKTRYCZNE IM. NIKOLI TESLI SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU

Cel projektu: podniesienie jakości kształcenia, praktyczne przygotowanie uczniów do pracy zawodowej lub studiów wyższych, podniesienie poziomu przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy i ich umiejętności kreowania przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie stają się pracownikami poszukiwanymi przez pracodawców. W ramach projektu będą realizowane zajęcia wyrównawcze, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, zajęcia w kołach zainteresowań, zajęcia przygotowujące egzaminów zawodowych, staże i kursy doskonalące, wyjazdy do przedsiębiorstw i spotkania z pracodawcami, warsztaty z doradztwa zawodowego, szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych, specjalistyczne kursy zawodowe dające dodatkowe uprawnienia zawodowe, takie jak SEP i SCADA, oraz kurs prawa jazdy kategorii B. W ramach projektu Szkoła pozyska nowoczesne wyposażenie stanowiska dydaktycznego i zestawy przyrządów pomiarowych dla mechatroników i elektryków.

Zobacz więcej...

 

 

  • PRACOWNIE ZAWODOWE NAJNOWSZEJ GENERACJI W TECHNIKUM MECHANICZNO – ELEKTRYCZNYM IM. NIKOLI TESLI W CHORZOWIE


Cel projektu:
poprawa warunków kształcenia poprzez utworzenie nowoczesnych pracowni: robotyki i urządzeń elektrycznych oraz informatycznych sieciowych systemów operacyjnych i multimediów. W ramach projektu Szkoła pozyska nowoczesne wyposażenie, między innymi dla informatyków: serwerownię HP, 18 stanowisk komputerowych (Mac mini 2.6 GHz + laptop i7/8GB/RAM 256GB SSD + HP ProLiant MicroServer + tablet graficzny), stanowiska do prowadzenia zajęć w zakresie kwalifikacji E.13 i E.14. dla elektryków i mechatroników: 6 zestawów komputerowych (procesor i7, pamięć RAM 8 GB, dysk twardy min. 500 GB), stanowisko robota przemysłowego UR 3 wraz z oprogramowaniem, 3 stanowiska inteligentnego domu LCN, stanowisko silnika indukcyjnego 3–fazowego z wirnikiem klatkowym, serwonapędem, falownikiem, sterownikiem PLC i enkoderem, stanowisko dydaktyczne Factory I/O, zestawy przyrządów pomiarowych.

Zobacz więcej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

partnerzy