Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

 
 
 
 

partnerzy

zobacz wszystkich partnerów ➦
 
 

Podziękowanie dla Firmy Ochrony, Szkolenia, Asekuracji FOSA Sp. z o. o. w Chorzowie

Kolejny już rok Firma Ochrony, Szkolenia, Asekuracji FOSA Sp. z o. o., która zatrudnia naszych absolwentów, szczególnie w Dziale monitorowania i obsługi technicznej, sponsoruje dla wyróżniających się uczniów bilety wstępu na różne ciekawe wydarzenia w naszym regionie. Obecnie uczniowie otrzymali bilety na organizowane w Katowicach finały rozgrywek League of Legends – 25 i 26 lutego, a także  Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCrafta II – od 3 do 5 marca 2017 roku, odbywające się  w ramach mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Exstreme Master 2017.

 

Firmie Ochrony, Szkolenia, Asekuracji FOSA Sp. z o. o. w Chorzowie składamy bardzo serdeczne podziękowanie za wspaniałomyślność i wspieranie zainteresowań i pasji uczniów naszej Szkoły, szczególne podziękowania kierujemy do Pana Marka Płonki –  Kierownika Działu Imprez Masowych.

 

Dodał: Krystian Biadacz

 •  

  W dniach 16, 17 września 2019 roku odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych: I MI, I TI i I EG. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W terminie od 7 do 14 września 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w 12. wyprawie do Termoli. Razem z 11 młodszymi koleżankami i kolegami z SP 18 z Oddziałami Integracyjnymi mieli okazję poznać Padre Enzo oraz  włoskich przyjaciół, którzy od lat przyjmują polską młodzież. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  8:00 – msza św. w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym 9:15 – akademia dla uczniów klas II, III i IV, po niej spotkania z wychowawcami 10:00 – akademia dla uczniów klas I, spotkania z wychowawcami, szkolne ABC Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Drodzy Uczniowie, 30 sierpnia 2019 r. od godz. 12:00 będą wydawane, w sekretariacie,  świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz dyplomy technika.   Zobacz więcej »

   

   
 • 23
  sie 2019

  Egzaminy poprawkowe

   
   

  Przypominamy, że egzaminy poprawkowe odbędą się 26 i 27 sierpnia 2019 r. od godziny 8:00 lub 10:00. Szczegółowy harmonogram znajduje się w gablocie  naprzeciw sekretariatu. Zobacz więcej »

   

   
 • 23
  sie 2019

  Wyprawka szkolna

   
   

  Informacje dotyczące zasad przyznawania pomocy w ramach tzw. wyprawki szkolnej i dokumenty z tym związane można znaleźć na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach: www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Kuratorium/Zadania publiczne/Wyprawka szkolna (http://bip.kuratorium.katowice.pl/index.php/category/zadania-publiczne-bip/dotacje-celowe-bip/wyprawka-szkolna-bip/)   Zobacz więcej »

   

   
 • 26
  cze 2019

  UWAGA MATURZYŚCI

   
   

  Uroczyste wręczenie świadectw maturalnych odbędzie się 4 lipca 2019 r. o godzinie 15.00 w auli. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  19 czerwca 2019 8:00 - msza św. w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym - 9:30 - akademia w auli Szkoły, po niej spotkania z wychowawcami. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  14.06.2019 r. w Głównym Inspektoracie Sanitarnym w Warszawie  odbył się finał III edycji konkursu „Szkoła wolna od używek” realizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Do konkursu zgłoszono 142 filmy. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu oraz zmontowaniu dwuminutowego filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych w ramach programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?. Zobacz więcej »

   

   
 • 14
  cze 2019

  Paintball

   
   

  Dnia 12 czerwca 2019 roku klasa 2 E/I wraz z wychowawczynią i opiekunem mgr Arkadiuszem Kłoskiem udała się na niewielki poligon ćwiczeń w Katowicach, by pograć w paintball. Zobacz więcej »

   

   
 • 14
  cze 2019

  Energylandia 2019

   
   

  11 czerwca 2019 obyła się wycieczka do EnergyLandii w której udział wzięły osoby uczestniczące w zajęciach pozalekcyjnych  z piłki siatkowej, oraz z piłki koszykowej. W ten sposób nauczyciele wychowania fizycznego chcieli docenić i nagrodzić osoby, które cały rok brali udział w programie SKS, systematycznie uczestnicząc w treningach. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Bezpieczne wakacje  | Brązowo, ale czy zdrowo | Dopalacze wypalacze groźne narkotyki | Zobacz więcej »

   

   
 • 12
  cze 2019

  IT Essentials

   
   

  Czternastu uczniów zawodu technik informatyk z klas 2 TI i 2 E/I zdało swój pierwszy egzamin CISCO. Był to certyfikowany kurs Lokalnej Akademii Cisco - IT Essentials. Zobacz więcej »

   

   
 • 03
  cze 2019

  Siatkówka plażowa

   
   

  Dnia 31 maja 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Chorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Juniorów. Naszą szkołę reprezentowali bardzo utalentowani siatkarzez klasy 1 Mi - Michał i Marcin Klink. Zobacz więcej »

   

   
 • 28
  maj 2019

  W SICK

   
   

  W dniu 28 maja grupa uczniów kl. I MI i II MI wybrała się do Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie na wykład prowadzony przez przedstawicieli firmy SICK. Firma SICK należy do czołowych producentów inteligentnych czujników i rozwiązań wykorzystujących czujniki do zastosowań przemysłowych. Czujniki są niezbędnymi źródłami danych w inteligentnej fabryce i są warunkiem wstępnym dla udanego wdrożenia Przemysłu 4.0.Wraz z postępującą cyfryzacją i tworzeniem sieci maszyn, czwarta rewolucja przemysłowa już od pewnego czasu zmienia nasze życie. Nowe technologie sprawiają, że fizyczny i wirtualny świat produkcji i logistyki stapiają się w tzw. systemy cyberfizyczne.Od 2011 r. przemiany te nazywane są "Przemysłem 4.0". Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Minął trzeci tydzień pobytu w Irlandii. Ostatnie dni upłynęły spokojnie, każdy z nas przywykł do obowiązków w miejscu praktyk i zżył się z rodzinami goszczącymi. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Drugi tydzień w Irlandii za nami. Czas szybko mija dzięki zadaniom, które wykonujemy podczas praktyk oraz ciekawym wycieczkom, na które zabierają nas pracownicy YIT. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Minął pierwszy tydzień naszej irlandzkiej przygody. Wszyscy już zadomowili się u swoich  gospodarzy i wdrożyli w obowiązki praktykanta. Niektórzy z nas serwisują sprzęt komputerowy, inni kładą instalacje elektryczne na budowie, a jeszcze inni pracują w warsztacie samochodowym. Zobacz więcej »

   

   
 • 08
  maj 2019

  IRLANDIA 2019 part I

   
   

  W sobotę 4 maja rozpoczęła się nasza irlandzka przygoda w ramach projektu „Dobre  wykształcenie–lepsza  przyszłość” . Przejazd autokarem na lotnisko do Wrocławia, lot samolotem odbył się bez utrudnień, szczęśliwie wylądowaliśmy w Cork, skąd odebrali nas przedstawiciele  zaprzyjaźnionej firmy Your International Training. Następnie przyjechaliśmy do  Mallow, gdzie zamieszkaliśmy u irlandzkich rodzin. Resztę dnia spędziliśmy na aklimatyzacji w nowym miejscu. Niedzielę 5 maja spędziliśmy na wycieczce w przepięknym Killarney, podziwiając górskie widoki Oraz piękne irlandzkie budowle. Mamy już za sobą zajęcia z języka angielskiego, a teraz powoli wdrażamy się w obowiązki praktykanta. Śledź nas na FB Tesla w Irlandii 2019 Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W siedzibie Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej nastąpiła wymiana dokumentów dotyczących współpracy pomiędzy Politechniką Śląską, którą reprezentował prof. dr hab. inż. Paweł Sowa – Dziekan Wydziału Elektrycznego, a Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie, reprezentowanym przez Krystiana Biadacza – Dyrektora Szkoły. Umowę sygnował Rektor Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Umowa o współpracy Wydziału Elektrycznego ze Szkołą umożliwi zapoznanie uczniów Szkoły z potencjałem badawczym Wydziału, w szczególności z jego zapleczem laboratoryjnym. Uczniowie będą mogli brać udział w wykładach i ćwiczeniach organizowanych na terenie Wydziału, a także, w miarę możliwości, pracownicy Wydziału będą prowadzić zajęcia na terenie Szkoły. Zgodnie z umową  Wydział Elektryczny oraz Szkoła będą prowadzić wzajemną działalność promocyjną. Zobacz więcej »

   

   
 • 06
  maj 2019

  Lekcja patriotyzmu

   
   

  3. maja delegacja naszej Szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach upamiętniających 228. rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji oraz 98. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Punktem kulminacyjnym uroczystości pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego było wystąpienie Wiceprezydenta Miasta Wiesława Ciężkowskiego, który wskazał na znaczenie w/w wydarzeń w kształtowaniu niepodległości i tradycji demokratycznych Polski. Nawiązując  także do 15. rocznicy przystąpienia naszego kraju  do Unii Europejskiej podkreślił  znaczenie tego wydarzenia dla rozwoju  regionu i całego państwa. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 5 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zobacz więcej »

   

   
 • 05
  kwi 2019

  Informacja MEN

   
   

  Informacja przesłana przez Ministerstwo Edukacji. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Wiemy jak sobie z nim radzić! 2 kwietnia maturzyści spotkali się z panią Anetą Szubert – kierownikiem Działu Marketingu i Komunikacji w firmie EPK. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Podziękowania za udział w Spotkaniach z Nauką i Techniką, organizowanych w ramach XI Chorzowskiego Festiwalu Nauki Zobacz więcej »

   

   
 • 02
  kwi 2019

  Chemia na ChFN

   
   

  W dniu 1.04.2019 grupa uczniów z klasy 1 Gk, pod opieką Moniki Pasich wzięła udział w zajęciach z chemii w ramach Chorzowskiego Festiwalu Nauki. Zobacz więcej »

   

   
 • 02
  kwi 2019

  Panorama Klas 2019

   
   

  W dniu 29 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Panoramy Klas. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 2 kwietnia uczniowie klas maturalnych TME im. Nikoli Tesli spotkali się z przedstawicielką Landster BusinessDevelopment Center z Bielska – Białej, która zaprosiła ich do udziału w programie Talenty Inżynierskie GoK2, którego celem jest odkrycie własnego potencjału, predyspozycji zawodowych, określenie stopnia zdobytych umiejętności. W ramach programu uczniowie będą uczestniczyć w kilku działaniach, m.in. Dniu Talentów (Talents Day). Zobacz więcej »

   

   
 • 28
  mar 2019

  Konkurs na kartkę

   
   

  Ogłaszamy konkurs dla uczniów Tesli na projekt wielkanocnej kartki świątecznej, spełniającej wymagania: Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Informujemy, że w Dniu Otwartym Szkoły nagrody wylosowali: I nagroda: Natalia Komander, Gimnazjum nr 3 w Chorzowie II nagroda: Simon Lai, Gimnazjum nr 11 w Chorzowie     Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dzisiaj odbyły się zajęcia na Politechnice Śląskiej - Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Katedra Informatyki Przemysłowej. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Zaproszenie na SPOTKANIA Z NAUKĄ I TECHNIKĄ Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dziękuję wszystkim Gościom, którzy odwiedzili nas w Dniu Otwartym Szkoły, jestem przekonany, że dobrze spędziliście sobotnie przedpołudnie, zapraszam na kolejne spotkania, do zobaczenia! Zobacz więcej »

   

   
 • 24
  mar 2019

  Znamię – znam je

   
   

  W ramach współpracy w zakresie prowadzenia działań z zakresu profilaktyki czerniaka, podejmowanych przez Studenckie Koło Naukowe „Onkoma” przy Klinice Gastroenterologii w Warszawie i Akademii Czerniaka – sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi diagnozowania i leczenia czerniaka. Pamiętajmy – nasze zdrowie jest bezcenne. https://drive.google.com/drive/folders/1eDjd43to_bAjXpddoZM5zhHdQCzehEL9?usp=sharing   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 21 marca 2019 klasa 1 E/I wraz z wychowawczynią, postanowiła przywitać wiosnę w inny sposób. Wybraliśmy się do parku trampolin i nie tylko Freestyle Park w Chorzowie. Po przybyciu na miejsce wszyscy zostali odpowiedni przeszkoleni jak się zachowywać bezpiecznie na terenie parku.Po ponad godzinnym szaleństwie, zmęczeni ale zadowoleni bo był to też dobry moment aby klasa się integrowała, wróciliśmy do domu. Takie przywitanie wiosny powinno zwiastować piękną pogodę. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 20.03.2019 r. odbył się finał XVI edycji Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego. 16 uczestników z 8 śląskich szkół (Chorzowa, Częstochowy, Bielska - Białej, Bytomia, Rybnika i Katowic) prezentowało przygotowane materiały na wybrany temat. Pojawiały się prezentacje dotyczące między innymi najpiękniejszych miast i zabytków niemieckich, a także muzyki niemieckiej  i uprzedzeń do Niemców oraz zmian, zachodzących w ostatnim czasie u naszych zachodnich sąsiadów. Poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki i wyrównany,  a jego uczestnicy wykazali się niezwykłymi zdolnościami zarówno językowymi,  jak i artystycznymi. Mogliśmy wysłuchać przepięknych recytacji  wierszy niemieckich poetów, monodramów oraz piosenki traktującej o problemach współczesnego świata. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  DRODZY GIMNAZJALIŚCI, ÓSMOKLASIŚCI!!! U nas dobrze spędzicie sobotnie przedpołudnie!   SERDECZNIE ZAPRASZAM NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY   Kiedy? 23 marca 2019 r. (godz. 1000–1400)    Dyrektor Szkoły    Krystian Biadacz    Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Firma Tauron Dystrybucja S.A. już prawie 8 lat współpracuje z naszą Szkołą, współpraca układa się bardzo dobrze, jest realizowana na wielu płaszczyznach, szczególnie w zakresie realizacji praktyk zawodowych naszych uczniów. Pracownicy Tauron Dystrybucja S.A. wpisują się w proces dydaktyczny, przygotowując dla uczniów specjalistyczne wykłady, szkolenia, warsztaty oraz organizując wyjazdy do stacji energetycznych, gdzie uczniowie mają możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktycznymi rozwiązaniami i zweryfikowania poziomu zdobytej wiedzy. Bardzo wysoka ocena współpracy wynika więc  z konkretnych działań firmy Tauron Dystrybucja S.A., które przyczyniają się do rozwoju naszej Szkoły. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 11.03.2019 grupa uczniów klasy III ME- TECHNIK ELEKTRYK wzięli udział w wycieczce edukacyjnej w ramach długoletniej współpracy z firmą TAURON  na stacje GPZ Torkat w Katowicach,  gdzie  pan  Józef Micek – przedstawiciel firmy TAURON przedstawił parametry, elementy składowe stacji 110/20/6KV oraz omówił, pokazał podstawowe układy i odpowiedział na Nasze pytania. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 05.03.19 wyjechaliśmy z Chorzowa w kierunku Małego cichego. Tam właśnie w pierwszy dzień zjeżdżaliśmy na deskach i nartach. Warunki były ciężkie lecz mimo to daliśmy radę i bawiliśmy się świetnie. Po powrocie ze stoku zjedliśmy pyszny ciepły obiad i miło spędziliśmy wieczór. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Wczoraj w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Naszą szkołę reprezentował Marcel Król, który przedstawił autorski projekt dwukołowego samopoziomującego się pojazdu. Zobacz więcej »

   

   
 • 04
  mar 2019

  BYLIŚMY na IEM-ie

   
   

  W dniach od 28 lutego do 3 marca 2019 roku w Spodku w Katowicach odbywały się Mistrzostwa Świata  IEM. Zawody  były bardzo  interesujące. Do Katowic przyjechali najlepsi zawodnicy gier internetowych oraz sponsorzy i kibice z różnych krajów, chcący obejrzeć swoje ulubione drużyny e-sportowe.   Zobacz więcej »

   

   
 • 01
  mar 2019

  FOSA Sp. z o. o

   
   

  Współpracująca ze Szkołą Firma Ochrony, Szkolenia, Asekuracji  FOSA Sp. z o. o., sponsoruje dla wyróżniających się uczniów bilety wstępu na różne ciekawe wydarzenia w naszym regionie. Obecnie uczniowie uczestniczący w szkolnych zajęciach e-sportowych otrzymali bilety na Mistrzostwa Świata Intel® Extreme Masters (IEM) w Katowicach, najdłużej funkcjonujący, globalny turniej dla profesjonalnych graczy, który otrzymał dzięki rozgrywkom Counter-Strike : Global Offensive (CS:GO) status Major Championship. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W środę 27 lutego br. przedstawiciele firmy DAGMA bezpieczeństwo IT, przeprowadzili  szkolenie na temat zabezpieczenia danych i bezpieczeństwa sieci. Jednym z prelegentów był absolwent naszej szkoły, kierunku technik informatyk, Kamil Cieluch. Zobacz więcej »

   

   
 • 28
  lut 2019

  Jesteśmy najlepsi!

   
   

  W dniu dzisiejszym odbyła się VII edycja wojewódzkiego konkursu „Młody Mechatronik”. Nasi reprezentanci nie mieli sobie równych. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 27.02.2019 r. odbył się II etap XVI edycji Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego.W tym roku uczniowie z 14 śląskich szkół zmagali się z zadaniami ze słuchania, rozumienia tekstuczytanego, struktur gramatycznych i pisania tekstu użytkowego. Naszą szkołę reprezentował NicolasWidera z klasy I Mi. Trzymamy kciuki, aby udało mu się dostać do finału! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Energia elektryczna jest niezbędna do funkcjonowania człowieka w XXI wieku, niewyobrażamy sobie bez niej życia, dostęp do niej warunkuje rozwój społeczeństw. Dzieje się takdlatego, że może być ona bardzo łatwo przetwarzana na inne rodzaje energii (np.: cieplną,mechaniczną, świetlną itp.); jak również bez problemów przesyłana na duże odległości. Niestety,trudno ją zgromadzić i przechowywać przez dłuższy czas. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 8 lutego 2019 roku kl. II E/I wraz z opiekunami udała się do Freestyle Parku w Chorzowie Batorym, by uroczyście rozpocząć ferie zimowe 2019. Uczniowie mieli okazję rozładować wielotygodniowe napięcia związane z zaliczaniem różnych treści programowych. Skokom i fikołkom nie było końca, a po godzinnej zabawie wszyscy z uśmiechem na ustach rozeszli się do swoich domów. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 07.02.2019 r. mechatronicy z klasy II Mi oraz 3 Me uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach. Zajęcia zaczęły się, od krótkiego wstępu dr inż. Pawła Fabisia który przedstawił, jak ważną rolę w układach sterowania silnikiem pełnią czujniki. Po wstępie teoretycznym przyszedł czas, na zapoznanie się ze stanowiskami laboratoryjnymi. Finałem była wizyta w Studenckim Kole Naukowym, gdzie studenci zaprojektowali i zbudowali bolid biorący udział w zawodach Formuła Student. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 7 lutego 2019 r. odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 X Konfrontacje Taneczne. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dn. 06.09.2019 r gościliśmy  przedstawicieli włosko-polskiej firmy LEF Poland Gliwice, którzy zaprezentowali dynamicznie rozwijający się zakład pracy zajmujący się produkcją  silników, prądnic i transformatorów.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 4 lutego 2019 roku odbyły się zawody dziewcząt w siatkówce w CKZiU. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 30.01.2019 (środa) w Młodzieżowym Domu Kultury na ulicy Lompy 13 odbył się turniejszachowy o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów. Turniej rozgrywany był drużynowo i w trzechkategoriach: Zobacz więcej »

   

   
 • 30
  sty 2019

  W firmie WEINDICH

   
   

  W dniu 30 stycznia grupa uczniów kl. III ME i IV MI wybrała się do Firmy WEINDICHw Chorzowie.Weindich Sp. J. jest firmą ze 100% polskim kapitałem łączącą ponad 28-letniedoświadczenie i tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na biznes. Firma powstała w 1990r.i jest znana na rynku jako dostawca maszyn i urządzeń w większości dla przemysłu mięsnego,a także do branży gastronomicznej i pozostałego przemysłu spożywczego. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 28 stycznia 2019 r. w auli CKZiU, czyli dawnym Ekonomiku, odbyło się drugieprzesłuchanie uczestników XVI Chorzowskiego Festiwalu Walentynkowego. Łukasz Gabryśoraz Rafał Dopieralski z klasy IE/I przedstawili własną piosenkę pod tytułem „Miłość niewybiera”. Znakiem rozpoznawczym duetu jest wykonanie łączące rap z beatbox`em. TMEreprezentował także zespół „TESLA” w składzie: Łukasz Prokop, Karol Knicz, Tomasz Kalusi Aleksandra Noga (gościnnie), który wykonał dwa utwory: „Ona jest ze snu” formacji IRAoraz piosenkę autorstwa Ł. Prokopa pt. „Taniec miłości”. Finał konkursu zaplanowano na8 lutego bieżącego roku, listę jego uczestników poznamy na początku przyszłego tygodnia. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W  dniach  od 21.01 do 25.01.2019 odbywały się w naszej Szkole Mistrzostwa Chorzowa w Koszykówce Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę w rozgrywkach grupowych reprezentowali: 1. Dawid Paśko 3LAB 2. Piotr Postulka 3LAB 3. Andrzej Edelmann 3LAB 4. Michał Chudzik 3TIB 5. Radek Juszcze 3TIB 6. Kamil Bizuk 4MI 7. Daniel Marszałek 4MI 8. Mirek Osadnik 3TIA 9. Kordian Domagała 1TI 10. Bartek Wróbel 4EI Zobacz więcej »

   

   
 •  

  24 stycznia 2019 r. uczniowie klas trzecich o profilu informatycznym uczestniczyli w zajęciach z zakresu programowania gier komputerowych na Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Zobacz więcej »

   

   
 • 24
  sty 2019

  ZAGROŃ 2019

   
   

  Dnia 23 stycznia uczniowie szkoły wyjechali na narty i snowboard. Ekipa składająca się z czterdziestu osób wyruszyła wcześnie rano do Istebnej. Stok  Zagroń był wyśmienicie przygotowany, pogoda i humory dopisywały. Nikomu nie przeszkadzał 15 stopniowy mróz. Zapraszamy za rok. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  5 stycznia klasa III M/E brała udział w wyjeździe na lodowisko w ramach zajęć wychowania fizycznego z panią Weselak. Zobacz więcej »

   

   
 • 16
  sty 2019

  „Marka osobista”

   
   

  Czy wiesz czym jest „marka osobista”, jak ją kreować i w jakim stopniu wpływa na nasze życie? Czym różni się wizerunek od marki? Dlaczego warto dbać o swoją markę? Zobacz więcej »

   

   
 • 16
  sty 2019

  Żakinada 2019

   
   

  W piątek 11 stycznia 2019 odbyła się tradycyjna Żakinada. Władzę w szkole przejęli uczniowie klas maturalnych. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  "Cicha noc, święta noc..." Zobacz więcej »

   

   
 • 21
  gru 2018

  DZIĘKUJEMY!

   
   

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły za zaangażowanie w Akcję Aniołek. Zrobione przez Was prezenty trafiły do dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Pod Mychą” w Chorzowie Batorym. Zobacz więcej »

   

   
 • 18
  gru 2018

  LAPP KABEL

   
   

  W dniu dzisiejszym gościliśmy w Naszej Szkole Pana Rafała Zielińskiego z firmy Lapp Kabel, który zaprezentował uczniom klas elektrycznych asortyment i zastosowanie produktów marki Lapp Kabel w zawodzie elektryka, automatyka i integratora systemów. Firma Lapp Kabel jest jednym z głównych dostawców kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar LAPP wyprodukował pierwszy produkowany przemysłowo kabel sterowniczy na świecie. Dzisiaj nasze kable i przewody sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja naszych wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z naszych magazynów. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 17 grudnia uczniowie klas elektrycznych naszego technikum wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar. To druga co do wielkości elektrownia szczytowo-pompowa w Polsce (po elektrowni Żarnowiec) i jedyna w kraju elektrownia podziemna mieszcząca się w Międzybrodziu Bialskim, w obrębie kaskady rzeki Soły. Pierwszy hydrozespół zsynchronizowano z siecią państwową 6 stycznia 1979 r. Ostateczny odbiór elektrowni nastąpił 31 grudnia 1979 roku. Operatorem elektrowni jest holding PGE. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 14.12.2018 r. w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów, którzy w swoich macierzystych szkołach, w roku szk. 2017/2018 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. W naszej Szkole prymuską V LO im. Nikoli Tesli jest Kamila Arczewska (3 La/b), zaś w TME im. Nikoli Tesli Bartosz Wróbel (4 E/I). Wyżej wymienieni uczniowie zostali uhonorowani przez Śląską Kurator Oświaty Urszulę Bauer oraz wicewojewodę Roberta Magdziarza. Część artystyczną uświetnili artyści Opery Śląskiej, którzy wykonali m.in. arię Jontka  z opery Halka Stanisława Moniuszki oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 12 grudnia br. elektrycy z klasy II E wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do stacji transformatorowo-rozdzielczej w Miasteczku Śląskim zorganizowanej przez Tauron Dystrybucja S.A. Podczas zwiedzania uczniowie zostali zapoznani z budową i zasadą działania stacji, jej parametrami oraz sposobem pracy.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 11.12.2018r. 27 uczniów klasy  4MI pod opieką dwóch opiekunów odbyło wycieczkę naukową do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, która stanowi bardzo ciekawy obiekt dziedzictwa górnictwa Górnego Śląska. Program wycieczki obejmował 2 etapy tematyczne. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Uczniowie klas 2 i 3 o profilu technik informatyk wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w naszej szkole, z Panią Anetą Szubert, kierownikiem Działu Marketingu i Komunikacji w firmie Energoprojekt. W atrakcyjny sposób zostały przedstawione uczniom liczne korzyści płynące ze współpracy między naszymi instytucjami, zasady przyznawania stypendiów fundowanych oraz możliwości w jaki sposób pracownicy formy realizują swoje pasje i zainteresowania. Na koniec uczniom biorącym udział w prezentacji zostały wręczone upominki. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 7 grudnia 2018 roku odbyły się Świąteczne Zawody Łyżwiarskie dla szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Drejewicz (1GK), Natalia Prusinowska (1GK), Marta Kowolik (1Ti), Eryk Łuczak (1Mi), Kacper Waśko (2Mi), Adrian Pajonk (4Ti), Weronika Durczok (3Tia). Zobacz więcej »

   

   
 • 04
  gru 2018

  Spotkanie z WIMiM

   
   

  3 grudnia 2018r. uczniowie klas pierwszych o profilu informatycznym uczestniczyli w zajęciach z zakresu preorientacji zawodowej, prowadzących przez dr Joannę Lisok, przedstawiciela kierunku Informatyka Przemysłowa Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. W ramach zajęć uczniowie zapoznali się ze specyfiką tego kierunku studiów oraz ofertą dydaktyczną wydziału. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach, być może w przyszłości ktoś z nich podejmie kształcenie właśnie na tym wydziale. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 3.12.2018 r. rozpoczynamy rekrutację do programu unijnego PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) na rok szkolny 2018/2019. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do dnia 14.12.2018 r. do Pani AnnyKędziory lub pani Lidii Tużyny. Kandydaci napiszą test z języka angielskiego oraz odbędą rozmowę z pedagogiem szkolnym. Następnie Komisja Rekrutacyjna, na podstawie wyników testu oraz ocen z języka angielskiego, przedmiotów zawodowych, oceny zachowania po klasie II oraz opinii wychowawców i nauczycieli uczących przygotuje listę uczniów zakwalifikowanych do programu oraz listę rezerwową. ZAPRASZAMY! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Konkursie Poetyckim o Złotą Jesienną Chryzantemę zorganizowanym przez ZSTiO Nr 4 w Chorzowie. Jest nam niezmiernie miło  poinformować, że zwyciężczynią w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Julia Obrączka, uczennica klasy 1 GK, której serdecznie gratulujemy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W tegorocznym konkursie Bóbr najlepsze wyniki w szkole otrzymali uczniowie klas czwartych: Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 27.11.2018 w ramach współpracy z Politechniką Śląską – Wydział Transportu w Katowicach uczniowie klas II MI i III ME - technik mechatronik wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na uczelni. Zobacz więcej »

   

   
 • 27
  lis 2018

  Tauron u Tesli

   
   

  W dniu 26.11.2018 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Tauron Dystrybucja S.A. Spotkanie zorganizowano dla uczniów klas II i III elektrycznych. Głównym celem spotkania było zapoznanie nas z regułami BHP, obowiązujących w zakładach Taurona. Zaprezentowano instrukcje bezpieczeństwa, z którymi zapoznają się wszyscy pracownicy firmy oraz sprzęt mierniczy i ubiór ochronny stosowany przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Usłyszeliśmy również o głównych powodach wypadków w pracy przy wysokim napięciu. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Z Firmą Elektror airsystems Sp. z o.o. współpracujemy, na podstawie podpisanej umowy już od 5 lat. Nasza współpraca jest przykładem dobrych praktyk   w zakresie szeroko rozumianego kształcenia zawodowego. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu dzisiejszym po raz drugi gościliśmy w Naszym Technikum specjalistów z firmy ERGOM z Łodzi.  Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM to polska firma z prawie 30 letnim doświadczeniem na rynku. Firma została założona w roku 1989 roku wyrosła na lidera i zyskała miano jednej z najlepszych polskich marek na rynku produktów elektrotechnicznych. ERGOM corocznie dostarcza swoje rozwiązania do ponad 50 krajów świata. Uczniowie klas elektrycznych wzięli udział w prezentacji asortymentu firmy, a także praktycznych ćwiczeniach dotyczących obróbki kabli i przewodów z wykorzystaniem narzędzi i osprzętu firmy ERGOM. Mamy nadzieję, że współpraca z ERGOM będzie kontynuowana w Naszym Technikum, co na pewno przyczyni się do lepszego rozwoju naszych młodych elektryków. Zobacz więcej »

   

   
 • 16
  lis 2018

  Dzień z Pracodawcą

   
   

  Przedstawiciele GrAkademii HEX, wzięli udział w "Dniu z Pracodawcą", jaki został zorganizowany 14 listopada na Politechnice Śląskiej w Katowicach. Wraz z Panią dr Joanną Lisok przygotowaliśmy stoiska.. zgadza się, z nowoczesnymi grami planszowymi? W jakim celu? Zobacz więcej »

   

   
 • 16
  lis 2018

  Philips Lighting

   
   

  Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła rozpoczęła współpracę ze światowym liderem w branży oświetleniowej - firmą Philips Lighting. 13 listopada dla uczniów klas elektrycznych zostało zorganizowane szkolenie z zakresu nowoczesnego oświetlenia LED stosowanego przy wykonywaniu instalacji elektrycznych i oświetlenia w obiektach budowlanych. Podczas spotkania ustalono też harmonogram działań i kierunki współpracy między firmą Philips Lighting, a Technikum Mechaniczno-Elektrycznym im. Nikoli Tesli. Zobacz więcej »

   

   
 • 14
  lis 2018

  BIO

   
   

  Co dalej ze ściekami z Chorzowa i Świętochłowic? Dlaczego nie można kąpać się w Rawie na rynku katowickim? O tym i o innych procesach dowiedziała się grupa BIO na  wycieczce w oczyszczalni ścieków w dniu 13.11.2018. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  13 listopada 2018 roku w konkursie „Senior” brały udział szkoły ponadgimnazjalne. W szkole wzięło udział 10 zawodników z trzech klas technikum. Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowaliśmy szereg imprez, które miały miejsce 9 listopada w naszej szkole. Piątek poświęciliśmy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, konkursy i quiz historyczny, uroczystą akademię, wspólny posiłek, który stanowił tradycyjny polski bigos. Działania towarzyszące obchodom to: konkurs plastyczny na plakat patriotyczny i karykaturę znanego polityka okresu międzywojennego oraz wystawa przedmiotów stuletnich. Świętowaliśmy od 9.00 do 13.00.   11. listopada delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym na czele uczestniczyła w miejskich obchodach stulecia niepodległości. Uroczystości zaczęły się mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Barbary i były kontynuowane pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego, gdzie  złożyliśmy  kwiaty i wysłuchaliśmy krótkiego przemówienia Prezydenta Miasta Chorzowa. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie  w przygotowanie  uroczystości i uczynienie tego dnia niezapomnianym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na szkolnym fb. Zobacz więcej »

   

   
 • 12
  lis 2018

  Wizaż

   
   

  8 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia z wizażu, prowadzone przez Panią Agnieszkę Badurę wykładającą w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Podczas spotkania zostały zaprezentowane dwa makijaże studniówkowe oraz dwa delikatniejsze. W zajęciach wzięły udział dziewczyny z klasy 3Lab oraz 4Ti. Zostałyśmy zachęcone do wzięcia udziału w dniach otwartych tej uczelni z możliwością obejrzenia profesjonalnych sal kosmetycznych oraz do poznania różnych technik makijażu i dietetyki. Pokazy makijażu zachęciły nas do zainteresowania się bliżej kierunkami Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej takimi jak: kosmetologia, stylizacja i wizaż, dietetyka. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 6.11.2018 r. w Starochorzowskim Domu Kultury , uczniowie klas 3 Tia oraz 3 Tib uczestniczyli w wykładach zorganizowanych przez Radę Miejską Naczelnej Organizacji Technicznej w Chorzowie pod kierownictwem inż. Czesława Koczorka. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 30.10.2018 odbyły się chorzowskie międzyszkolne zawody w badmintona w ZST nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie. Tego dnia nasi reprezentanci - Kamil Klimczak i Bartosz Borecki z klasy 3Tia rozegrali 3 mecze,ostatecznie zajmując czwarte miejsce, przegrywając mecz o trzecie miejsce z gospodarzami. Pierwsze miejsce zajęło III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego, drugie ZSTiO nr 4 im. Jędrzeja Śniadeckiego, a trzecie miejsce ZST nr 1. Zobacz więcej »

   

   
 • 28
  paź 2018

  4MI w Zwardoniu

   
   

  W dniach 24.10- 26.10.2018 r. klasa IV Mi pod opieką wychowawczyni, Anny Kędziory oraz drugiej opiekunki, Pani Lidii Tużyny, przebywała w Zwardoniu, malowniczej miejscowości Beskidu Żywieckiego.Udało nam się wejść na Rachowiec, jeden ze szczytów Przełęczy Zwardońskiej. Niestety pogoda nie pozwoliła na dłuższe wyprawy i drugi dzień wycieczki spędziliśmy w ośrodku, wspólnie planując występy na Żakinadę oraz grając w nasze ulubione gry planszowe i karciane. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 24-25 października 2018 r. odbyły się Zawody Drużynowe w Szachach.W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych:Artur Barczyk 1MiNatalia Prusinowska 1GKSeweryn Werner 1TiMilan Wolny 1MiW pierwszym dniu nasza szkoła zdobyła 3 miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach w Starochorzowskim Domu Kultury, co dało nam awans do Rejonowych Zawodów Szachowych w Bibliotece Publicznej im. J. Ligonia w Świętochłowicach. Tam wywalczyliśmy również 3 miejsce w rejonie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła rozpoczęła współpracę ze światowym liderem w branży elektroinstalacyjnej - firmą Schneider Electric. 18 października dla uczniów klas elektrycznych zostało zorganizowane szkolenie z zakresu osprzętu elektroinstalacyjnego i aparatury modułowej stosowanej przy wykonywaniu instalacji elektrycznych i teletechnicznych w obiektach budowlanych. Podczas spotkania ustalono też harmonogram działań i kierunki współpracy między firmą Schneider Electric, a Technikum Mechaniczno-Elektrycznym im. Nikoli Tesli. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 24.10.2018 uczniowie klasy II i III mechatronicznej uczestniczyli po raz kolejny w Międzynarodowych Targach Hydrauliki, Pneumatyki i Mechatroniki w MCK w Katowicach.Główną tematyką targów była rewolucja przemysłowe 4.0. Ciekawość budziły nowe rozwiązania stosowane w pneumatyce jak i systemach eliminacji drgań. Sporym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie przedstawiciela firmy Elmark Automatyka natemat „Rola Przemysłu 4.0 i Sztucznej Inteligencji w nowoczesnych systemach produkcyjnych”. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 19.10.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Nocnym Maratonie Matematycznym organizowanym przez Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej w Chorzowie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 18 października odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu Uniwersytet Młodego Dziennikarza – zajęcia dydaktyczne z zakresu dziennikarstwa radiowo – telewizyjnego i e-sportu dla szkół średnich. W auli im. prof. K. Lepszego w budynku Uniwersytetu Śląskiego spotkali się uczestnicy projektu, którzy wysłuchali bardzo ciekawego, wskazującego podstawowe wartości pracy dziennikarza, wykładu redaktora Jacka Filusa oraz wykładu dra Michała Kłosińskiego z Wydziału Filologicznego. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  17.10.18 r. o godz. 10.45 został ogłoszony próbny alarm ewakuacyjny, mający na celu sprawdzenieznajomości procedur postępowania w razie ogłoszenia prawdziwego alarmu i ewakuowania osóbz zagrożonego budynku (koordynowanie akcją, zejścia wyznaczonymi sektorami itp.). Zobacz więcej »

   

   
 •  

     Zarząd firmy ELEKTROR AIRSYSTEMS Sp. z o.o. w Chorzowie przyznał w roku szkolnym 2018/2019 stypendia fundowane dla uczniów naszego Technikum Mechaniczno Elektrycznego im. Nikoli Tesli: Zobacz więcej »

   

   
 • 15
  paź 2018

  Nagrodzeni w Zakopanem

   
   

  11 października bieżącego roku odbyła się tradycyjna już wycieczka dla osób, które uzyskały największą średnią ocen oraz największy postęp w nauce, ufundowana przez Dyrektora ZSTIO Nr 3. Tym razem wybraliśmy się do stolicy polskich gór- Zakopanego. Zobacz więcej »

   

   
 • 15
  paź 2018

  Liga LA - Licealiada

   
   

  27.09.2018r. odbyła się szkolna Liga LA - Licealiady. Naszą szkołę reprezentowali : 1.Dawid Szyperski 3TiB 100m 2.Łukasz Rutkowski 1Ti 100m 3.Piotr Stanisławski 1Ti 400m 4.Piotr Postulka 3LAB 400m Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W środę 10 października klasa 3 TIA wraz z wychowawcą Arkadiuszem Kłoskiem i Panią Magdaleną Molencką, wybrała się na trzydniową wycieczkę do Zwardonia. Zobacz więcej »

   

   
 • 07
  paź 2018

  Do Milówki wróć

   
   

  W środę 3 października 2018r. klasa 3TIB wybrała się na 3-dniową wycieczkę do Milówki. Zobacz więcej »

   

   
 • 04
  paź 2018

  Na szlakach Brennej

   
   

  Początkiem października zawitaliśmy w Brennej, która przywitała nas słońcem, deszczem, gradem i wiatrem. Zobacz więcej »

   

   
 •  

        Projekt Uniwersytet Młodego Dziennikarza – zajęcia dydaktyczne z zakresu dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego i e-sportu dla szkół średnich (POWR.03.01.00-00-U084/17), którego pomysłodawcą jest Uniwersytet Śląski, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (EFS, POWER, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju. Działanie: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym) skierowany jest do uczniów klas pierwszych. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  29 września o godz. 19.00 w kościele pw. św. Ducha w Chorzowie odbył się koncert inauguracyjny     IV CHORZOWSKIEGO FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ organizowanego  w ramach festiwalu  „Organy plus”. Głównymi wykonawcami byli Giulia Biageti  (Włochy) – organy, Wojciech Kwiatek – klarnet oraz Wacław Golonka – pozytyw.    Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 28 września 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Chorzowa w piłce nożnej juniorów na „Orliku”.Udział brały ZSTIO 3, ZST 2, ZSB oraz ZSGU. Naszą szkołe reprezentowali następujący uczniowie:Kl. 1 E/I Paszek Patryk, Kawczyk Paweł Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 26-28 września 2018 r. klasy drugie pod opieką mgr D. Pawlik, mgr D. Jędrusik, mgr O. Hoby i mgr D. Żerdzińskiego uczestniczyły w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Milówki. Uczniowie między innymi dotarli do schroniska na Hali Boraczej, odwiedzili Leśny Gród, Park Dworski w Kamesznicy oraz Węgierską Górkę. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 19-21 września 2018 r. odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna klas pierwszych.Świetna atmosfera, przepyszne jedzenie oraz zajęcia integracyjne to główne motywy tej wycieczki.Pogoda tylko dodała do całej atmosfery oraz pozwoliła na aktywny i spokojny wypoczynek. Zobacz więcej »

   

   
 • 26
  wrz 2018

  Gimnastyka

   
   

  Od ponad tygodnia nauczyciele przedstawieni na zdjęciu zapraszają na gimnastykę w czasie przerwy o godzinie 10.00. Jeśli pozwala pogoda, spotykamy się na boisku szkolnym, gdy pada, ćwiczymy na korytarzu drugiego piętra. Ćwiczcie z nami, dbajcie o zdrowie! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 22-23 września, uczestniczyliśmy w wielkim święcie nowoczesnych gier planszowych na Górnym Śląsku: byliśmy obecni na Planszówkach w Spodku! Zobacz więcej »

   

   
 • 20
  wrz 2018

  ELGÓR + HANSEN S.A

   
   

  W dniu 03.09.2018 r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy ELGÓR+HANSEN S.A., a Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w zakresie kształcenia zawodowego uczniów prowadzonego w Szkole. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Inauguracja naszych "posiedzeń nad planszą" w sezonie 2018/2019 już za nami. W piątkowy wieczór 14 IX, w murach "Tesli" w Chorzowie Batorym, spotkali się "starzy wyjadacze" GrAkademii HEX (pozdrawiam Panowie) oraz nasze "świeżaki/pierwszaki" (pozdrawiam również, Panie i Panowie). Zobacz więcej »

   

   
 • 12
  wrz 2018

  „IBM Open Day”

   
   

  „IBM Open Day” to inicjatywa jednego z działów IT IBM w Katowicach i Katedry Informatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w Katowicach. Klasa 4TI miała możliwość uczestniczyć w spotkaniu o charakterze „Escape Roomu” oraz wysłuchać ciekawych wykładów. Zobacz więcej »

   

   
 • 11
  wrz 2018

  Energetab 2018

   
   

  ⚡⚡Energetab⚡⚡ to jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego w Polsce! Tegoroczne targi rozpoczęły się 11 września. Przez kolejne trzy dni w Bielsku-Białej będą spotykać się przedstawiciele sektora elektroenergetycznego i poznawać najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne oraz dyskutować o rozwoju branży. W dzisiejszym wyjeździe na targi do Bielska wzięli udział uczniowie klas elektrycznych naszego technikum. Zobacz więcej »

   

   
 • 09
  wrz 2018

  ZAPROSZENIE

   
   

  W dniu 14 IX, uczniowie naszej Szkoły, zaangażowani w działalność GrAkademii HEX, organizują dla zainteresowanych osób z klas pierwszych oraz nauczycieli, wieczór nowoczesnych gier planszowych. Naukę zasad i tym samym cała zabawę rozpoczynamy o godz. 18.00, same zaś rozgrywki będą trwały do godz. 23.00 Do Waszej dyspozycji będą instruktorzy z klas czwartych i drugich Technikum. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W sobotę 08 IX, od godz. 17.00 do godz. 23.00, świętowaliśmy trzecie urodziny (100-tne spotkanie) Klubu Gier Planszowych w SCK Park Tradycji. Zobacz więcej »

   

   
 • 06
  wrz 2018

  IOD

   
   

  Na podstawie art. 37.7 RODO Dyrektor ZSTiO Nr 3 w Chorzowie informuje, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Zdzisław Korzuch, mail:  \n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  3 IX 2018 r. odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy 2Ti wraz z wychowawcą mgr Olgą Hobą. Szczególnie ciepło i serdecznie powitano uczniów klas pierwszych – 1 TI, 1 MI, 1 EI i 1 GK. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich klas: 3 września 2018 r. (poniedziałek): 8:00 – Msza św. w kościele pw. JChDP w Chorzowie Batorym 9:30 – akademia w auli Szkoły   Zobacz więcej »

   

   
 • 26
  cze 2018

  Energylandia

   
   

  Dzień przed zakończeniem roku, 21.06.2018 r. uczniowie, którzy uzyskali najlepszą średnią ocen, w ramach nagrody udali się pod opieką pani Pasich oraz pana Zarzyckiego do Energylandii. Jest to olbrzymi, rodzinny park rozrywki, w którym każdy znalazł coś dla siebie - od Wodnego Parku rozrywki obejmującym 1800m2 stworzonym w tropikalnym klimacie, do Strefy Ekstremalnej dostarczającej maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Z urządzeń tej ostatniej strefy skorzystali tylko najwięksi śmiałkowie! Na każdym kroku spotkać można było punkty gastronomiczne oraz chłodzące zraszacze, które dawały przyjemne uczucie orzeźwienia w upalny dzień. Po całym słonecznym dniu spędzonym w Zatorze, wróciliśmy opaleni i zadowoleni do Chorzowa. W przyszłym roku szkolnym, bez wątpienia udamy się tam jeszcze raz! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 22 czerwca 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po mszy o godz. 8.00, która odbyła się w kościele Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym, uczniowie wraz z Dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w uroczystej akademii, podczas której Dyrektor Szkoły - Krystian Biadacz podsumował najważniejsze wydarzenia minionego roku oraz wręczył nagrody i świadectwa wyróżnionym uczniom. Przewodniczący Samorządu Szkolnego Kamil Bizuk podziękował Dyrekcji i nauczycielom za ich całoroczny trud i pracę. Następnie klasa I E/I przygotowała krótki program artystyczny. Łukasz Prokop z II TiA wystąpił z zespołem złożonym z uczniów klasy I MI – Karolem Kniczem, oraz I E/I – Szymonem Kafką i Arturem Kurzeją. Po akademii uczniowie rozeszli się do klas, aby podsumować rok szkolny i otrzymać świadectwa. Zobacz więcej »

   

   
 •  

        Bezpieczne wakacje      Dopalacze Wypalacze - groźne narkotyki               Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Serdecznie zapraszamy uczniów Naszej Szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego, jakie odbędzie się dnia 22 czerwca 2018 roku o godz. 9.30 w auli szkoły. O godz. 8.00 odbędzie się msza św. kościele pw. Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W nocy z 15 na 16 czerwca odbyła się ostatnia w tym, roku szkolnym, noc nowoczesnych gier planszowych. Zakończyliśmy tym samym całoroczne zmagania nad grami „bez prądu”. Na stołach obecne były takie tytuły jak: Descent, This War of Mine (dzięki Klaudiusz!), Galaxy Trucker, Szogun, Scythe (dzięki Dominik!), Rising Sun (dzięki Marek!), Hero Realms (dzięki Adam) i in. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W sobotę 9.06.2018r. w katowickim spodku odbyło się otwarcie XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Zobacz więcej »

   

   
 • 13
  cze 2018

  WTOREK U TESLI

   
   

  Dnia 12 czerwca świętowaliśmy DZIEŃ PATRONA SZKOŁY -  NIKOLI TESLI. Spotkanie uświetnili swoją obecnością: Konsul Honorowy Republiki Serbii Pan Ranko Tomović, dr H. Hiltawska – wiceprzewodnicząca Rady Miasta Chorzów, G. Kosińska – Jokel – przewodnicząca Komisji Oświaty Rady, przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz firm współpracujących z naszą Szkołą. Zobacz więcej »

   

   
 • 06
  cze 2018

  Elektrownia Łaziska

   
   

  Dzisiaj 06.06.18r. uczniowie klas elektrycznych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Elektrowni w Łaziskach Gónych. Poznaliśmy zasadę działania elektrowni oraz jej znaczenie w Polskim Systemie Elektroenergetycznym. Widzieliśmy skład węgla oraz sposób, w jaki jest dostarczany do elektrowni. Mogliśmy poczuć i zobaczyć warunki pracy. Następnie zobaczyliśmy chłodnie kominową. Jest to ogromna budowla w której chłodzi się obieg wody. Po zakończonym zwiedzaniu zostały nam zaprezentowane pokazy zabytkowych urządzeń elektrycznych i zjawisk związanych z paleniem się łuku elektrycznego w Muzeum Energetyki.  Wyjazd był bardzo udany! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W poniedziałek 21 maja rozpoczęliśmy ostatnie spotkanie w ramach projektu „Monument of Friendship”. Grupa uczniów wraz z nauczycielami i panem Dyrektorem gościła przez tydzień u niemieckich partnerów. Pobyt rozpoczęliśmy od obiadu w szkole Friedrich-Dessauer-Schule, a wieczorem mięliśmy okazję  płynąć kajakami po rzece Lahn. Na zakończenie dnia zjedliśmy kolację na świeżym powietrzu- potrawy z grilla przygotowane przez niemieckich nauczycieli. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W tym roku, po kilku latach przerwy, władze miasta reaktywowały tradycję parady ulicznej z udziałem szkół oraz innych chorzowskich  instytucji. Barwny korowód przeszedł ulicą Wolności od osiedla Irys do budynku poczty. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  We wtorek 22 maja uczniowie klasy 2TIB technikum informatycznego gościli w siedzibie firmy Energoprojekt  w Katowicach. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W ostatnich dniach kwietnia w Parku Śląskim odbyły się  Mistrzostwa Chorzowa w biegach na orientację. Naszą szkołę reprezentowali: -Sandra Leonhard – 2 lab -Alicja Szostok – 2 lab -Karolina Mzyk – 2 lab -Rafał Tiffert – 2 Tia -Piotr Postulka – 2 lab -Adam Lorkiewicz – 2 Tia -Karol Pach – 2 lab   Dziewczęta miały do przebiegnięcia 4700 m, a chłopcy 6000 m. Trasa była bardzo trudna. Nasze dziewczęta zajęły 6 miejsce, a chłopcy 4 miejsce w Chorzowie.             GRATULUJEMY!! Zobacz więcej »

   

   
 • 29
  kwi 2018

  SERBIA 2018

   
   

  W dniach 22 – 25.04.2018 odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Serbii, gościły nas szkoły:  Srednja Tehnička Škola „Nikola Tesla” ze Sremskiej Mitrovicy – grupę z Technikum Mechaniczno – Elektrycznego im. N. Tesli oraz Zrenjaninska Gimnazija – grupę z Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi i V Liceum Ogólnokształcącego im. N. Tesli. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 26 kwietnia 2018 r. uczniowie z klasy III La/b wraz z opiekunami: K. Jarzyńską i A. Rudziarczykiem uczestniczyli w corocznej pielgrzymce maturzystów. W tym roku miejscem wyjazdu były krakowskie Łagiewniki. Młodzież uczestniczyła we mszy świętejw sanktuarium Jana Pawła II i Opatrzności zwierzyła swoje życie i zbliżające się egzaminy maturalne. Drugim punktem programu było nawiedzenie sanktuarium poświęconego Miłosierdziu Bożemu. Ostatni wyjazd maturzystów zakończył się u stóp królewskiego Wawelu. Zobacz więcej »

   

   
 • 27
  kwi 2018

  Maturzysto!

   
   

  Szukasz dobrej pracy - zgłoś się do firmy Elektror airsystem Sp. z o. o. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych i rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego, jakie odbędzie się dnia 27 kwietnia 2018 roku o godz. 12.00 w auli szkoły.   Grono Pedagogiczne Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Sławomir Krzykała (4 TI) zajął pierwsze miejsce w XXII Konkursie Wiedzy Technicznej organizowanym przez Uniwersytet Śląski. Pozostali reprezentanci Tesli - Paweł Wichary (4 Mi) i Krzysztof Borys (3 MI) zajęli odpowiednio czwarte i jedenaste miejsce. Serdecznie gratulujemy! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 10 kwietnia drużyna żeńska i drużyna męska z naszej Szkoły, wzięły udział w zawodach „Sprawni jak żołnierze”. Trudne warunki polowe, niesprzyjająca aura oraz zintensyfikowane działania wrogich jednostek spowodowały, że nasi reprezentanci uplasowali się dopiero na czwartym miejscu (drużyna męska) oraz na miejscu ostatnim (drużyna żeńska). Zobacz więcej »

   

   
 • 16
  kwi 2018

  Panorama klas 2018

   
   

  13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna już Panorama Klas. Uczniowie prezentowali się w spektaklach dotyczących miłości w różnych epokach literackich. Jedna z klas nakręciła film pt ”Wybrani”. Najlepsze przedstawienie zaprezentowała klasa III Mi, najlepszą scenografią mogła się pochwalić klasa I Mi a  najlepszymi aktorami zostali Ola Podgórska (III Mi) i Kuba Baron (II Tia) Zwycięzcom gratulujemy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 12.04.2018 r. grupa elektryków z klasy 3 E/I wzięła udział w wycieczce do Tauron (oddział Gliwice). Celem wizyty było obejrzenie nowej stacji transformatorowo-rozdzielczej „Kasztanowa”. Po krótkim instruktarzu BHP rozpoczęto zwiedzanie stacji.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W czwartek 12 kwietnia uczniowie - informatycy klas 2TIA oraz 2TIB wzięli udział w dwóch warsztatach szkoleniowych z zakresu konfiguracji sieci komputerowych oraz mechatroniki. Zobacz więcej »

   

   
 •  

    Dnia 12.04.18r. grupa uczniów z klas 3MI i 3TI wzięła udział w  wykładzie popularyzującym zagadnienia praktycznego wykorzystania zjawisk fizycznych. Tym razem prof. dr hab. inż. Jerzy Bodzenta przedstawił w interesujący sposób zagadnienia elektromagnetyzmu. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 28 marca br. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Chorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta w tenisie stołowym. Sławomir Krzykała zdobył wicemistrzostwo Chorzowa.W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła 3 miejsce. Zobacz więcej »

   

   
 • 31
  mar 2018

  Na WIMiM P. Śl.

   
   

  W przedświąteczną środę uczniowie klasy 4 TI pojechali do Katowic, gdzie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, w katedrze Informatyki Przemysłowej dr inż. Łukasz Maliński przeprowadził dla nich zajęcia z programowania. Trwały one ponad 2 godziny a uczniowie, na kilka tygodni przed maturą, mieli okazję poczuć się jak studenci :) Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 26 marca 2018 r. klasa I E/I wraz z opiekunami udała się do Galerii Antresola przy Chorzowskim Centrum Kultury, aby zobaczyć wystawę prac nagrodzonych w ramach konkursu na plakat lub prezentację multimedialną, promujące bezpieczeństwo w internecie. Młodzież ZSTiO Nr 3 wysłuchała również prelekcji rzecznika chorzowskiej policji na temat zagrożeń, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z internetu. Zobacz więcej »

   

   
 • 27
  mar 2018

  Badminton

   
   

  W dniach 22.03. i 23.03.1018 odbyły się zawody z badmintona w ZST nr 1 w Chorzowie. W zawodach brało udział 5 szkół: -ZSTiO Nr 4 -ZST Nr 1 -CKZiU -ZSTiO Nr 3 -IV LO Zobacz więcej »

   

   
 •  

  DZIEŃ OTWARTY - dziękujemy za udział! Dziękuję wszystkim odwiedzającym za udział w Dniu Otwartym Szkoły, zapraszamy na kolejne spotkania, do zobaczenia!   Krystian Biadacz - dyrektor Szkoły relacja Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W ramach Dnia Otwartego 23-24.03.2018 roku odbył się turniej Tesla Gaming Tournament. Wyniki, relacje filmowe i zdjęcia można zobaczyć na: teslagaming.ga, twitch.tv i facebook.   Zobacz więcej »

   

   
 • 25
  mar 2018

  Italofonia 2018

   
   

  W związku ze zbliżającymi się maturami oraz rozpoczęciem rekrutacji na studia, na wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu dnia 19.03.2018r. zorganizowany został Dzień Otwarty. Nosił nazwę "Italofonia 2018" i poświęcony był kierunkom z językiem włoskim. Uczennice klas 2LAB i 3LAB brały udział w wykładach, mini konkursach oraz zwiedzaniu wydziału. Miło spędziliśmy ten dzień, a niektórzy nawet wiążą swoją przyszłość z Uniwersytetem Śląskim. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 16.03.2018r. miała miejsce 8. edycja konkursu języka włoskiego "Il Bel Paese" we Wrocławiu. Składał się on z dwóch części: pierwsza dotyczyła wiedzy o Włoszech, a druga polegała na sprawdzeniu wiedzy językowej. Z naszej szkoły swoich sił spróbowały uczennice klasy 3LAB, tj. Kinga Kaczmarek, Karolina Mitka oraz Wiktoria Ostapczuk. Buona fortuna! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Gratulacje dla Bartka Wabnica za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych we Wspinaczce Sportowej. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  III miejsce w zawodach narciarko-snołbordowych o "Puchar Chorzowa" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła nasza szkoła w składzie: Tiffert Rafał 2TIb, Mimier Kamil 2TIb, Lorkiewicz Adam 2TIa, Mindziak Marcin 2TIa, Korepta Kamil 3MI, Zając Dawid 4EL, Chmura Krystian 4EL. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 20.03.2018 r. odbył się finał XV edycji Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego. 14 uczestników  z 11 śląskich szkół (Częstochowy, Bielska - Białej, Gliwic, Rybnika i Katowic) prezentowało przygotowane materiały na wybrany temat. Pojawiały się między innymi prezentacje dotyczące najpiękniejszych miast i zabytków niemieckich, literatury, świąt i festiwali,  a także muzyki niemieckiej i uprzedzeń do Niemców. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W "dzień wagarowicza" (21.03 br.) na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ odbył się XXII Konkurs Wiedzy Technicznej. Zobacz więcej »

   

   
 •  

    | PODZIĘKOWANIA |   | RELACJA FILMOWA | Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Zakończenie 10-tego Chorzowskiego Festiwalu Nauki w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, Zobacz więcej »

   

   
 • 15
  mar 2018

  DZIEŃ OTWARTY!

   
   

    DRODZY GIMNAZJALIŚCI SERDECZNIE ZAPRASZAM NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY.  24 MARCA 2018 r. godz. 10.00–14.00. W TESLI dobrze spędzicie sobotnie przedpołudnie - w imieniu uczniów i nauczycieli   KRYSTIAN BIADACZ Dyrektor ZSTiO Nr 3 Chorzowie PROGRAM DNIA OTWARTEGO SZKOŁY    Zobacz więcej »

   

   
 • 14
  mar 2018

  Planetarium

   
   

  13 marca 2018 r. w ramach Chorzowskiego Festiwalu Nauki klasy pierwsze Technikum udały się nawycieczkę naukową do Planetarium Śląskiego. W trakcie seansu uczniowie zapoznali się z historiąPlanetarium oraz z obiecującymi planami na przyszłość - planowaną rozbudową obiektu. W częścigłównej młodzież zapoznała się z najważniejszymi gwiazdozbiorami i dowiedziała się m.in. dlaczegopodróż człowieka na Marsa nie jest taka prosta. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 12.03.2018 r. reprezentacja naszej Szkoły w składzie: dyr. Szkoły mgr K. Biadacz, 20 uczniów z klas: 2 La/b, 2 TIA, 2 TIB i 2 M/E oraz opiekun  A. Mucha, wzięła udział na terenie MCEiBI w uroczystej inauguracji X Chorzowskiego Festiwalu Nauki, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Nasze dziedzictwo - nasza przyszłość". Zobacz więcej »

   

   
 • 10
  mar 2018

  Onet Data Center

   
   

  9 marca odbył się wyjazd klasy IIITi, oraz IITia do siedziby Onet Data Center w Krakowie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wykładzie, dotyczącym ogólnego funkcjonowania placówki, zobaczyli prezentację systemów infrastruktury w Onet Data Center oraz zwiedzili obiekt i mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca i nadzór nad bezpieczeństwem w tego typu budynku. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 2.03.2018 r. uczniowie z 3 Mi uczestniczyli w dniu otwartym wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Podczas pobytu mieliśmy szansę skosztować studenckiego życia, wziąć udział w prelekcjach i zajęciach praktycznych z zakresu obsługi programów 3DS MAX i Solid Edge. Po wysłuchaniu ciekawego wykładu Pani Prodziekan odwiedziliśmy pracownie wydziałowe. Przybliżono nam realia szkół wyższych, przedstawiono jak pracują oraz jak przebiegają zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Serdecznie zapraszam do Kompleksu „Sztygarka” Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 a/d, 15 marca 2018 r. /czwartek/ w godzinach 9.30–13.00, na SPOTKANIA Z NAUKĄ I TECHNIKĄ organizowane w ramach X CHORZOWSKIEGO FESTIWALU NAUKI. PROGRAM X CHORZOWSKIEGO FESTIWALU NAUKI     Krystian Biadacz Zobacz więcej »

   

   
 • 06
  mar 2018

  Z wizytą w Limburgu

   
   

  W ramach międzynarodowego projektu Monument of Friendship w dniach 27.02 - 01.03.2018 roku zrealizowano kolejną wizytę nauczycieli w Friedrich - Dessauer Schule w niemieckim Limburgu. Omawiano szczegóły projektu i wizyty uczniów ZSTiO nr 3 w Niemczech w maju 2018 roku. Zobacz więcej »

   

   
 • 05
  mar 2018

  Dni otwarte w SMCEBI

   
   

  W dniach 1-3.03.2018 r. w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych odbyły się Dni Otwarte Instytutu Nauk o Materiałach, w których uczestniczyli uczniowie 4 MI. Chłopcy mieli możliwość wysłuchać wykładów  prof. dr hab. Danuty Stróż (Dziekana Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach) i dr. hab. Józefa Deniszczyka (Dyrektora Instytutu Nauki o Materiałach) oraz wziąć udział w  zajęciach praktycznych.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 19-23.02.2018 r. w naszej Szkole odbyły się Mistrzostwa Chorzowa w Koszykówce Juniorów. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W kolejnej edycji Śląskiego Konkursu Młody  Mechatronik,  który odbył się w dniu 22.02. w Dąbrowie Górniczej,  Dominik Zagórnik okazał się najlepszy, zaś Adrian Luszczymak uplasował się na 4 miejscu. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli zaszczytne 3 miejsce. Gratulujemy! Zobacz więcej »

   

   
 • 22
  lut 2018

  Rekolekcje AD 2018

   
   

  Drodzy uczniowie, tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi ks. Marcin Wójcik z parafii pw. św. Józefa w Świętochłowicach. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W środę 21.02.2018 r. na parkingu przed Naszą Szkołą zaparkował samochód prezentacyjny WAGO o imieniu „Klementyna” –  to nietypowe centrum szkoleniowe i laboratorium. Nietypowe, bo to właśnie ona dojeżdża do osób zainteresowanych asortymentem WAGO, a nie odwrotnie. Jego ogromną zaletą jest to, że umożliwia przeprowadzenie przez doradców technicznych prezentacji i szkoleń z asortymentu WAGO bezpośrednio w szkołach. Dziękujemy Panu Łukaszowi Gregorczykowi za wyczerpującą i ciekawą prezentację przeprowadzoną dla wszystkich uczniów klas elektrycznych naszej szkoły. Zobacz więcej »

   

   
 • 20
  lut 2018

  Skanowanie 3D

   
   

  W ramach współpracy z Partnerem, firmą Energoprojekt Katowice S.A., odbyło się szkolenie z zakresu skanowania 3D. Mechatronicy dowiedzieli się na czym polega skanowanie 3D, poznali sposoby i sprzęt używany do profesjonalnego skanowania. Proces ten stosowany jest w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki tej metodzie firma EPK wykonuje pomiary a następnie tworzy dokumentacje techniczne np. instalacji energetycznych podczas remontów i modernizacji elementów elektrowni. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 20 lutego 2018 r. odbył się w naszej Szkole II etap XV edycji Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego. W tym roku brało w nim udział 36 uczniów z 11 szkół śląskich miast: Chorzowa, Katowic, Rybnika, Bytomia, Gliwic oraz Bielska-Białej i Częstochowy. Uczestnicy Konkursu zmagali się z testem gramatyczno-leksykalnym oraz zadaniami na rozumienie tekstu czytanego i słuchanego. Pisali także krótki tekst użytkowy typu maturalnego. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Grzesica i Julia Ginalska z klasy 3 TI. Trzymamy kciuki, aby nasi uczniowie dostali się do etapu finałowego! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W piątek 16 lutego grupa uczniów technikum informatycznego wzięła udział w warsztatach szkoleniowych, których celem było wykonanie połączeń sieciowych oraz ich konfiguracja zgodnie z otrzymanym schematem. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  16 lutego 2018 roku odbyły się w naszej szkole coroczne IX Konfrontacje Taneczne, organizowane przez Panią Bogumiłę Walkowiak. Wszyscy uczestnicy, zarówno zespoły jak i soliści oraz duety, prezentowali wysoki poziom zbliżający się do profesjonalizmu, skutecznie zabawiając publiczność. Zobacz więcej »

   

   
 • 16
  lut 2018

  Siatkówka kobiet

   
   

  W dniu 15.02.2018 r. odbyły się międzyszkolne zawody siatkówki kobiet. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 14.02.2018 roku odbyły się międzyszkolne zawody w piłce nożnej mężczyzn. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Grupa e-sportowców Tesli uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu w scenerii Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Byliśmy świadkami ekscytującej rozgrywki wielkiego finału zawodów e-sportowych prowadzonych w Steep: Road to the Olympics. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  23 stycznia grupa naszych uczniów pod dowództwem p. Mrowca, p. Pasich i p. Zarzyckiego wyruszyła na podbój narciarskich stoków. ”Złoty Groń” w Istebnej został zdobyty. Pod okiem instruktorów grupa doskonaliła swoje umiejętności, część oddawała się narciarskiemu szaleństwu i z zawrotną prędkością zjeżdżała z góry. Strat w ludziach nie było. Dostało się jednej narcie.Następny wyjazd w lutym. Zapraszamy. Galeria FB Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Żakinada klas maturalnych 4 TI, 4 EL, 4 MI i 3 LAB odbyła się 26 stycznia br. Każda z klas przygotowała tematyczne piętro. Po zabawach na korytarzu, impreza przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie do wspólnej zabawy zostali zaangażowani również nauczyciele. Wieczorem, w Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie, odbył się bal Studniówkowy. Tradycyjnie zabawa rozpoczęła się Polonezem, a wszyscy maturzyści i goście bawili się do białego rana przy dobrej muzyce. Relacja foto z żakinady i studniówki na szkolnym fanpage na Facebooku. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Z piątku na sobotę (z 19 na 20 stycznia br.), w TM-E im. Nikoli Tesli w Chorzowie Batorym odbyła się wyjątkowa i niezapomniana noc gier planszowych. Wyjątkowa dlatego, że rozpoczęliśmy trzeci już z kolei rok, naszych intensywnych, "technicznych" rozgrywek. Ale wyjątkowa również z innych ważnych względów (o czym niżej).   Nasze "geekowe" zmagania, rozpoczęły się o godz. 21.00 późnym wieczorem, zakończyły się natomiast o godz. 6.30 nad ranem. Na stołach królowały cztery tytuły. Były to dwie gry karciane i dwie gry planszowe.  W pierwszej grupie znalazły się: postapokalityczny "51 stan: Master Set" oraz negocjacyjna "Kontrabanda", w nowej, odświeżonej wersji, zatytułowanej "Szeryf z Nottingham". W grupie drugiej natomiast znalazły się: skrajnie heterodoksyjny "Chaos w Starym Świecie" i steampunkowy "SCYTHE", czyli fenomenalna "KOSA". Zobacz więcej »

   

   
 •  

  15 stycznia odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami firmy Energoprojekt.  Uczniowie byli przygotowywani do pozytywnego wejscia w Nowy Rok.  Zostały omówione kwestie motywacji oraz jakie bodźce pobudzają ludzi do działania.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 17 stycznia grupa uczniów z klasy elektrycznej i mechatronicznej, biorących udział w unijnym projekcie pn. Technikum Mechaniczno – Elektryczne im. Nikoli Tesli w Chorzowie szkołą pozytywnego wyboru  uczestniczyła w wycieczce naukowej do firmy Blumenbecker Engineering w Katowicach. Po krótkiej prezentacji firmy, uczestnicy poznali proces produkcyjny szaf sterowniczych, począwszy od magazynu, poprzez montaż mechaniczny, elektryczny, a skończywszy na kontroli jakości. Zapoznali się także z warunkami, w jakich odbywa się produkcja sprzętu sterującego. Dla wielu uczestników była to pierwsza okazja, by zobaczyć rzeczywiste warunki pracy w zakładzie przemysłowym. Końcowym akcentem wizyty w firmie Blumenbecker Engineering było podpisanie umowy na odbywanie praktyk zawodowych przez naszych uczniów. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Miło nam poinformować, że w XII Konkursie Informatycznym Bóbr w kategorii Senior nasi uczniowie zostali wyróżnieni zdobywając ponad 100 punktów na 120 możliwych do uzyskania. Wyniki punktowe uczniów z kl. IV TI: Artur Haber 105 i Szymon Szafarczyk 104,75. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Rok 2017 dobiegł końca, a wraz z nim (kolejne, a jakże..) "Święto Szaleńców" (Ci, którzy uważali na lekcjach, wiedzą "w czym rzecz"..). Na finiszu ubiegłego roku udało się nam zrealizować dwa skromne projekty: wyprawę w świat cyberpunku spod znaku "Blade Runnera" oraz udział w pierwszej debacie nt. geopolitycznej przyszłości Polski, między dwoma intelektualnymi gigantami: dr. J. Bartosiakiem i dr. L. Sykulskim.   Zobacz więcej »

   

   
 • 02
  sty 2018

  Finał projektu

   
   

  Dnia 21 grudnia 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie II edycji projektu Wysokie kwalifikacje drogą do sukcesu, realizowanego w ramach projektu PO WER (Program Operacyjny – Wiedza, Edukacja, Rozwój)  Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, programu Erasmus+. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 21 grudnia 2017r. o godzinie 12.00 odbędzie się w naszej szkole uroczyste zakończenie i podsumowanie programu unijnego Erasmus + (edycja PO WER ) na lata 2015-2017. Projekt dotyczy miesięcznych praktyk zawodowych, które nasi uczniowie odbyli w maju 2016 i 2017 roku w irlandzkich przedsiębiorstwach.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 15 grudnia 2018 r. gościliśmy w naszej Szkole prof. dr hab. inż.  Andrzeja Kwietnia oraz dra J. Lisoka z Katedry Informatyki Przemysłowej Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.  W czasie spotkania pt. Co to jest informatyka przemysłowa uczniowie zostali zapoznani z  podstawami informatyki przemysłowej oraz specyfiką kształcenia na Wydziale. Młodzi pasjonaci informatyki dowiedzieli się, jak rozwija się i zmienia kształcenie informatyków oraz jakie możliwości otwierają się przed studentami i absolwentami Informatyki Przemysłowej. To niezwykle ciekawe spotkanie poszerzyło horyzonty myślowe uczniów. Kolejnym etapem współpracy TME im. Nikoli Tesli z WIMiM będą dwa spotkania w murach Politechniki Śląskiej, które zostały zaplanowane na marzec i kwiecień tego roku.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 9.12.2017  r. na Stadionie Śląskim odbył się I Świąteczny Basket na Śląskim. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn. Wyniki meczy między poszczególnymi drużynami przedstawiono poniżej. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Już 30 listopada  klasy pierwsze wsparte przez starszych kolegów z sukcesem szturmowały katowicki teatr Korez. „Kolega Mela Gibsona” nie zawiódł naszych nadziei i jak zwykle przysporzył Melpomenie nowych fanów. Ukoronowaniem akcji był desant pozostałych klas w dwóch rzutach – 7. i 8. grudnia. „Scenariusz dla trzech aktorów” to przedstawienie, które spodobało się wszystkim. Świadczyły o tym śmiechy, burzliwe reakcje, oklaski i przerzucanie się przez uczniów cytatami ze sztuki w drodze do domu.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 7 grudnia 2017 roku uczniowie naszej Szkoły tradycyjnie wzięli udział w Świątecznych Zawodach Łyżwiarskich dla szkół ponadgimnazjalnych. Ubieraliśmy Świętego Mikołaja, pokonywaliśmy slalom, ścigaliśmy się z prezentami oraz wzięliśmy udział w sztafecie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 6 grudnia grupa uczniów kl. II ME pod opieką Pana mgr Mirosława Szromka wybrała się do Firmy NKT w Warszowicach.Firma NKT jest pionierem w branży kablowej od 1891r, a w chwili obecnej nadal proaktywnie spełnia stale rosnące globalne potrzeby w zakresie energii. Osiąga to dzięki wiedzy na temat przesyłu energii oraz efektywnej kosztowo produkcji na najwyższym poziomie technologicznym. Jest globalnym i uznanym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie kabli AC/DC.Uczniowie zapoznali się z technologią produkcji przewodów i kabli energetycznych niskiego napięcia. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  XVII Miejski Konkurs Poetycki o Złotą Jesienną Chryzantemę im. Haliny Kunysz odbył się - jak co roku - w naszym mieście. Wśród uczestników byli uczniowie liceów ogólnokształcących, jak i techników. Uczeń klasy 1 MI, Antoni Helbig, zaprezentował trzy wiersze inspirowane codziennym życiem, które zamieszczone zostały w okolicznościowym tomiku poetyckim zatytułowanym "W niciach babiego lata". Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W ramach projektu Monument of Friendship - ERASMUS + w dniach 27.11 - 01.12.2017 gościmy grupę uczniów i nauczycieli szkoły z Limburga. Przez tydzień będziemy wspólnie pracować nad projektem  pomnika, zwiedzać i integrować. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 23 XI 2017 roku uczniowie klas 1 TI, 1 MI, 1 E/I i 3 TI, wraz z opiekunami, mieli okazję obejrzeć monodram według scenariusza Tomasza Jachimka pt. Kolega Mela Gibsona. Odtwórca tytułowej roli, Dyrektor Teatru KOREZ, Mirosław Neinert, po raz kolejny wcielił się w rolę Feliksa Rzepki - artysty, który "ze szczytów sławy i popularności stoczył się na samo dno scenicznego niebytu". Jego sceniczna kreacja zachwyciła młodych odbiorców sztuki, a także nauczycieli, czego dowodem były ich naturalne reakcje tj. śmiech, liczne oklaski, czy wspólne śpiewanie i bitowanie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 23 listopada 2017 r. uczniowie klas elektrycznych uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych, których temat brzmiał: Proces budowlany i analiza kosztów budowy przełączy elektroenergetycznych WN, SN, NN. Prowadzącym zajęcia był inż. R. Radomski – przedstawiciel firmy Tauron Dystrybucja w Gliwicach, która jest patronem naszej Szkoły. Było to pierwsze z serii spotkań zaplanowanych na rok szkolny 2017/2018. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W ostatnim czasie szkoła brała udział w mistrzostwach Chorzowa w piłce ręcznej juniorów. W dniu 24.10  nasza reprezentacja wygrała fazę grupową przeciwko: ZSGiU 20:4 oraz II LO 13:2. Następnie w dniach 14-15.11 uczestniczyliśmy w półfinałach, w których wygraliśmy przeciwko ZSTiO nr 4 z wynikiem 12:5 oraz IV LO 14:8, a także zremisowaliśmy z IX LO 10:10. W poniedziałek 20.11.walczyliśmy o tytuł Mistrza Chorzowa z III LO. Niestety nie udało nam się wygrać przeciwko trenującym szczypiornistom, a mecz zakończył się wynikiem 18:36. Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w Chorzowie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 20.11.2017 r. w Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie, odbyła się uroczystość wręczenia  stypendiów ufundowanych przez Prezesa  Rady Ministrów. Naszą Szkołę reprezentowali  Kinga Kaczmarek (3 Lab)  oraz  Sławomir Krzykała (4 TI), którzy wraz z prymusami innych szkół otrzymali te wyróżnienia z rąk wicekuratora Dariusza Domańskiego. W części artystycznej wystąpił  zespół Mały Śląsk z Radzionkowa, który wykonał tańce i piosenki śląskie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 15 listopada 2017 r. uczniowie klas 4EL oraz 3E/I udali się na wycieczkę do firmy Tramwaje Śląskie S.A. Podczas pobytu, zarówno w zajezdni Katowice, jak i Chorzów, poznaliśmy typy produkowanych i eksploatowanych tramwajów, jak również mechanizmy oraz systemy w nich zastosowane. Po prelekcji, udaliśmy się na zwiedzanie maszynowni i oględziny tramwajów, które kiedyś jeździły i tych, które obecnie jeżdżą min. po naszej aglomeracji. Dzięki firmie Tramwaje Śląskie S.A mogliśmy podróżować specjalnie podstawionym tramwajem z Katowic do Chorzowa, który był wyłącznie dla nas. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 14 listopada lutego grupa elektryków i mechatroników, uczestnicząca w projekcie unijnym TECHNIKUM MECHANICZNO – ELEKTRYCZNE IM. NIKOLI TESLI SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU realizowanym w naszej szkole, wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do firmy F&F w Pabianicach - lidera na rynku polskim i międzynarodowym w dziedzinie automatyki domowej i przemysłowej oraz instalacji inteligentnych. Pobyt w firmie okazał się świetną możliwością poznania procesu produkcyjnego wszystkich elementów asortymentu F&F, z jakiego korzystamy podczas zajęć na pracowniach maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych. Dzięki bardzo dobrej współpracy Naszej Szkoły z F&F zostaliśmy dodatkowo zapoznani z nowościami produktowymi sukcesywnie wprowadzanymi do sprzedaży w bieżącym roku. Uczestnicy oceniają wyjazd bardzo dobrze. Kolejne spotkanie z F&F już za 2 miesiące podczas kursów licencjonowanego instalatora systemu inteligentnego F&Home, jakie odbędą się w naszej szkole.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  13 listopada 2017 roku o godz. 9.00 szesnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie XLII Olimpiady Języka Angielskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego, składającego się z 8 zadań. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Bujanowski z klasy III Lab. Gratulujemy! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  18 listopada jest obchodzony „Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach”. Dzień ten ma na celu zwrócenie uwagi na problem antybiotykooporności drobnoustrojów przy jednoczesnym braku nowych antybiotyków. Zobacz więcej »

   

   
 • 13
  lis 2017

  Bóbr 2017

   
   

  13 listopada punktualnie o godz. 12:00 jedenastu uczniów zaczęło zmagania w międzynarodowym konkursie informatycznym Bóbr - Senior. Zobacz więcej »

   

   
 • 13
  lis 2017

  EduEsportCup#2

   
   

  W ramach Śląskiego Festiwalu Nauki grupa uczniów  biorących udział w projekcie e-sportowym w naszej szkole utworzyła drużynę, która wzięła udział w rozgrywkach eliminacyjnych EduEsportCup#2 by MSI w Counter Strike: Global Offensive. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 08.11.2017 r. uczniowie klasy 4 MI oraz 3 MI  mieli możliwość zwiedzić Stadion Śląski wraz z całym zapleczem  tj. szatniami, gabinetami odnowy biologicznej, salkami konferencyjnymi, lożami VIP itp., a także mogli  zapoznać się z historią Stadionu,  który  został zbudowany w 1956 roku. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 7 listopada uczniowie klasy 3La/b zwiedzili Muzeum Martyrologii Auschwitz – Birkenau. Oglądając wystawy stałe w blokach KL Auschwitz, eksponaty zgromadzone w gablotach, zachowane baraki w KL Birkenau, młodzież w skupieniu wysłuchała informacji o największym hitlerowskim obozie koncentracyjnym z czasów II wojny światowej. Ta żywa lekcja historii skłoniła uczniów do refleksji na temat sensu wojny i wartości ludzkiego życia. Zobacz więcej »

   

   
 • 02
  lis 2017

  Programujemy robota!

   
   

  Od tego roku szkolnego pracownia mechatroniki wzbogaciła się o stanowisko robota wspomagającego UR 3 firmy Universal Robots. W poniedziałek odbyło się spotkanie z inżynierem firmy Encon-Koester, która jest przedstawicielem handlowym firmy UR w Polsce. W ramach szkolenia poznaliśmy budowę, bezpieczną obsługę oraz sposoby programowania robota. Efektem końcowym spotkania było samodzielne zaprogramowanie  ramienia  do przenoszenia elementów z taśmociągu do magazynu opadowego. Uczestnicy szkolenia zgodnie stwierdzili, że programowanie nie jest skomplikowane i już pojawiły się pomysły na wykonanie następnej aplikacji.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 28-29 października grupa 14 osób z klasy 2TiA wraz z wychowawcą i opiekunem wybrała się na wędrówkę po Beskidzie Śląskim. Wymagające warunki pogodowe nie przestraszyły uczestników wyprawy. Z Ustronia Polany czerwony szlak doprowadził ich do budynku dawnego schroniska zwanego dziś Gościńcem Równica. Po zakwaterowaniu wszyscy udali się na kolejny spacer do centrum Brennej (szlak zielony). Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 25 października uczniowie klasy 2Lab i 3Lab, o profilu prawnym, wzięli udział w spotkaniu z wice szefem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, Panem prokuratorem Cezarym Golikiem. Ponieważ znamy się "nie od dziś" i nasze relacje układają się znakomicie, w oczywisty sposób przełożyło się to na wysoki poziom merytoryczny środowych zajęć. Pan prokurator "zaserwował" nam na wstępie sporą dawkę wiedzy z prawa karnego, a następnie zabrał nas w fascynująca podróż po krainie zbrodni i występku. Obok rozpatrywania casusów, mieliśmy też okazję wziąć do ręki obszerny materiał dowodowy w postaci śladów osmologicznych, łomów, noży, broni "palnej", a nawet.. pętli wisielczych (których posiadanie przynosi ponoć.. szczęście..). Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 26.10.2017 r. odbyło się pierwsze z zaplanowanych spotkań z przedstawicielem firmy Blumenbecker Engineering, w którym uczestniczyli przedstawiciele klas elektrycznych i mechatronicznych.  W trakcie spotkania młodzież została zapoznana ze specyfiką firmy, jej działalnością na rynku polskim oraz ofertą skierowaną do uczniów. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W ubiegłym roku szkolnym złożyliśmy wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowych książek do biblioteki. Wniosek zaakceptowano i otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 15000 zł (12000 dofinansowanie , 3000 zł wkład własny). W maju i czerwcu uczniowie i  ich rodzice mieli możliwość zgłaszania swoich propozycji poprzez i-dziennik czy też bezpośrednio do skrzynek w szkole. W lipcu i sierpniu nauczyciel bibliotekarz uzupełnił bazę książek o lektury i inne ciekawe pozycje. Listę nowych książek pozytywnie zaopiniował Samorząd Szkolny oraz Rada Rodziców. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 25 X  2017 r. uczniowie klas pierwszych TME im. Nikoli Tesli uczestniczyli w spotkaniu z ratownikami medycznymi, zorganizowanym przez reprezentantów drużyny harcerskiej, dotyczącym zasad udzielania pierwszej pomocy. Prelegent przypomniał uczestnikom  spotkania o polskim prawie, które nakłada na świadków zdarzenia obowiązek powiadomienia pogotowia ratunkowego  lub innych służb ratowniczych   o nagłym zagrożeniu zdrowotnym, a także udzielenia pierwszej pomocy. Główna część warsztatów dotyczyła prezentacji najważniejszych zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, w tym oceny stanu ABCD, wywiadu SAMPLE, a przede wszystkim zabiegów resuscytacyjnych prezentowanych na fantomie. Organizatorzy spotkania uzmysłowili uczniom, jak ważne jest każde ludzkie życie.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Brawa dla naszych matematyków! Dnia 20.10.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Nocnym Maratonie Matematycznym organizowanym przez Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej w Chorzowie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 20 października w Naszej Szkole odbyło się szkolenie prowadzone przez Pana Zbigniewa Umańskiego - przedstawiciela firmy F&F Pabianice. Firma F&F produkuje automatykę domową i przemysłową oraz instalacje inteligentne. Uczniowie klas elektrycznych i mechatronicznych wzięli udział w szkoleniu z zakresu instalacji inteligentnych w budownictwie mieszkalnym. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, czego efektem będzie ponowna organizacja w naszej szkole szkolenia certyfikującego F&F dla naszych młodych elektryków. Zobacz więcej »

   

   
 • 22
  paź 2017

  Srebrna Szkoła

   
   

    Każdego roku Fundacja Edukacyjna Perspektywy przeprowadza Ogólnopolskie rankingi: Techników i Liceów Ogólnokształcących, których celem jest wskazanie najlepszych szkół w Polsce i danym województwie.   10 stycznia 2013 r. ogłoszony został wynik Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Wyłoniono w nim, według ustalonej metodologii, 500 najlepszych liceów i 250 techników z całej Polski. W rankingu znalazły się również szkoły z Chorzowa. W zestawieniu ogólnopolskim na 87. miejscu znalazło się Technikum Mechaniczno-Elektryczne wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 3. W rankingu wojewódzkim nasze Technikum znalazło się na 13. miejscu. Wyniki rankingu zostały opublikowane w miesięczniku Perspektywy oraz dzienniku Rzeczpospolita, znajdują się także na stronie internetowej Fundacji.   Dnia 10 stycznia 2017 roku w auli Uniwersytetu Medycznego w Warszawie Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła listę najlepszych liceów i techników w Polsce. Była to już XIX edycja rankingu szkół ponadgimnazjalnych. W zestawieniu Perspektyw na miejscu 233 listy ogólnopolskiej i 39 listy wojewódzkiej znalazło się nasze Technikum Mechaniczno – Elektryczne im. Nikoli Tesli, które zostało nagrodzone BRĄZOWĄ TARCZĄ dla wyróżniających się szkół. Do powtórzenia sukcesu z 2013 roku, kiedy otrzymaliśmy SREBRNĄ TARCZĘ, zabrakło 1,1 pkt.   To nasz wspólny sukces!!! GRATULUJEMY!!! Zobacz więcej »

   

   
 • 20
  paź 2017

  Brenna jesienią

   
   

  Klasy 2Lab i 3Ti w dniach 18-20.10.2017 postanowiły  „złapać” trochę vit D i wyruszyły na wędrowny szlak Beskidu Śląskiego. Zobacz więcej »

   

   
 • 20
  paź 2017

  Wycieczka do Ostrawy

   
   

  Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie wyróżniający się w nauce oraz w pracy na rzecz społeczności szkolnej nagradzani są wyjazdem na wycieczkę fundowaną przez Dyrektora Szkoły. W tym roku była to Ostrava. Uczniowie zwiedzili interaktywny Świat Techniki  w Ostravie, gdzie mieli okazję zapoznać się z rządzącymi prawami fizyki, zobaczyć ciekawe zjawiska geofizyczne, poznać ciało człowieka w najdrobniejszych szczegółach oraz zgłębić tajniki powstania wszechświata. Druga część wycieczki to malowniczy Park Miniatur Miniunio. Wsród budowli znaleźli nawet obiekty z Polski, takie jak Żuraw  z Gdańska, Sukiennice w Krakowie czy Zamek Królewski w Warszawie.  Jeszcze tylko szybkie zakupy w centrum handlowym Karolinka i powrót do domu. Pogoda dopisała, humory też, wyjazd był bardzo udany. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 11 października 2017 r. odbyły się zawody dziewcząt w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych Chorzowa. Nie udało się nam zdobyć czołowego miejsca, ale nasze dziewczęta (Agata Pieczyk, Karolina Grudzień, Fabiola Wideł) rozegrały po 12 meczy, godnie reprezentując naszą Szkołę. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 17 X 2017 r. grupa uczniów i uczennic V LO, z klasy o profilu historyczno-prawnym, udała się na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie wzięła udział w spotkaniu z prof. Gustavo Piga, reprezentującym Uniwersytet Tor Vergata w Rzymie. Organizatorem spotkania był Pan dr hab. prof UŚ, Michał Kania, którego zaproszenie z radością przyjęliśmy, i za które serdecznie dziękujemy.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole został uczczony akademią, zorganizowaną przez klasę 2 TiA. W uroczystości brało udział grono pedagogiczne, uczniowie, emerytowani nauczyciele i byli dyrektorzy. Nie zabrakło także przedstawicieli rady rodziców oraz sponsorów szkoły. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 16.10.2017 r. odbyły się zawody z piłki nożnej juniorek w Chorzowie . W zawodach wzięły udział: Hellfeier Julia 1 Ti Zielińska Wiktoria 1 Ti  Apostoł Magdalena 3 Lab Mitka Karolina 3 Lab Pieczyk Agata 3 Lab Wideł Fabiola 4 Ti Durczok Weronika 2 Tia Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Rozpoczynamy rekrutację do projektu MONUMENT OF FRIENDSHIP, prowadzonego ze szkołą  Friedrich-Dessauer-Schule w niemieckim Limburgu. Do udziału zapraszamy uczniów III klas technikum naszej szkoły. Rekrutacja trwa do 27.10.2017 r. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się osobiście do koordynatora projektu- pana Tomasza Szromka. Zobacz więcej »

   

   
 • 08
  paź 2017

  BLIŻEJ HISTORII

   
   

  W ramach lekcji przybliżającej historię regionu i dzieje walk Ślązaków o przynależność do Polski w latach 1919-1921, klasa I MI pod opieką nauczyciela J. Kuligowskiego uczestniczyła w lekcji przeprowadzonej w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu prezentującego złożone losy mieszkańców Górnego Śląska oraz zapoznania się z bogatą ekspozycją muzealną. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wirtualna podróż tramwajem , w trakcie której należało rozpoznać historyczne miejsca i obiekty śląskich miast oraz wizyta w Atelier Fotograficznym.   Zobacz więcej »

   

   
 • 05
  paź 2017

  Zawody piłki nożnej

   
   

  Dnia 29 września 2017 roku uczniowie ZSTiO Nr 3 uczestniczyli w zawodach piłki nożnej na boisku przy ulicy Kościuszki. Zobacz więcej »

   

   
 • 01
  paź 2017

  Wycieczka do Pragi

   
   

  W dniach 27.09 - 29.09.2017 r. odbyła się trzydniowa wycieczka klas 3 La/b oraz 3 Mi do Pragi. Pierwszym punktem programu były odwiedziny w Świecie Techniki w Ostrawie, który znajduje się na terenie byłej huty żelaza. Mogliśmy poznać tajniki nauki, wykonując ciekawe doświadczenia oraz odwiedzić wiele wystaw tematycznych. Niektórzy z nas uczestniczyli w przedstawieniu teatralnymna temat powstawania światła z substancji chemicznych. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  30 września 2017 r. zakończono projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). W jego ramach zmodernizowano dwie pracownie oraz zakupiono wyposażenie. Są to: pracownia sieciowych systemów operacyjnych i multimediów oraz pracownia mechatroniczno – elektryczna. Szczegóły projektu Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 26-28 września klasa 4 EL Naszego Technikum wzięła udział w biwaku żeglarskim, jaki odbył się w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Poraju, który jest Licencjonowaną Szkołą Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego. Pogoda dopisała. Uczniowie każdego dnia brali udział w zajęciach na wodzie i w wodzie. Pływanie na wiosłach, na żaglach i wpław - wszystko udało się zaliczyć:-) A wieczorami ognisko, kiełbaski i grillowanie. Wyjazd uważamy za bardzo udany! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 20.09.2017r. O godzinie 9:45 klasa IV MI wraz z wychowawczynią Panią Justyną Weselak i drugim opiekunem Panią Anną Haidą zebrała się przed szkołą, by wyruszyć w podróż na trzydniową wycieczkę do Międzybrodzia Bialskiego. Niestety już przed wyjazdem pogoda nam nie sprzyjała i utrzymywała się aż do piątku. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dn. 20 - 22 IX 2017 r. odbyła się wycieczka integracyjna klas : 1 TI, 1 MI i 1 EI pod opieką wychowawców klas pierwszych i nauczycieli wspomagających. Mimo deszczowej pogody, uczniowie m.in. spacerowali po centrum Wisły. Najważniejszym punktem programu był udział młodzieży w zajęciach profilaktycznych, które prowadzili szkolni pedagodzy. Uczniowie – w ramach podsumowania zajęć – zaprezentowali bajkę zawierającą morał oraz piosenkę uwzględniającą imiona wszystkich kolegów i koleżanek. Wycieczka – mimo deszczowej aury – pozwoliła wszystkim uczestnikom na efektywny wypoczynek. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 18 września 2017 roku uczniowie klasy 3La/b, profil prawny, uczestniczyli w spotkaniu z cenionym polskim językoznawcą – profesorem Jerzym Bralczykiem. Impreza została zorganizowana w chorzowskiej Sztygarce, w ramach akcji Wolność czytania 2017. Profesor, który przedstawił się słuchaczom, jako „gaduła”, opowiadał o przyjaźniach z innymi językoznawcami (Janem Miodkiem), a także o swoim dzieciństwie. Gość przywołał kilka anegdot, przedstawiających, jak rodziły się pomysły na jego książki.  Profesor Baralczyk odniósł się do problemu – czy istnieje język śląski, a także modnych słów używanych, czy może nadużywanych, przez mówiących. Zadeklarował, że nie jest purystą językowym i pozwala sobie i innym na wprowadzanie do języka wyrazów obcych, jeśli ułatwiają komunikację. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 12-14.09.2017 r. odwiedziła naszą szkołę grupa nauczycieli z niemieckiego Limburga. Była to kolejna wizyta, związana z realizacją projektu Erasmus +. Nauczyciele naszej szkoły pracowali z przybyłymi gośćmi nad harmonogramem działań projektowych. Projekt dotyczy budowy monumentu symbolizującego przyjaźń polsko-niemiecką. Będzie w nim uczestniczyło 12 wybranych uczniów trzecich klas technikum naszej szkoły i podobna grupa ze szkoły niemieckiej. Najbliższym planowanym działaniem będzie przeprowadzenie naboru, a następnie spotkanie uczestników z obu szkół w listopadzie tego roku. Podczas niego międzynarodowa grupa wraz z opiekunami będzie pracować w naszej szkole  nad propozycjami wykonania monumentu. Zobacz więcej »

   

   
 • 12
  wrz 2017

  ENERGETAB 2017

   
   

  W dniu 12.09.2017 uczniowie klas elektrycznych (II E, 3E, 4EL) udali się na targi elektroenergetyki ENERGETAB  w Bielsku – Białej. Tegoroczne 30 Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2017 to ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów Europy i Azji, którzy zademonstrowali swoje najnowsze produkty dla modernizującej się polskiej branży elektrycznej. Zwiedzając pawilony wystawowe oraz rozmawiając z przedstawicielami firm uczniowie mają możliwość oceny i pogłębienia swojej wiedzy. Aby zobaczyć galerię z Targów kliknij TUTAJ.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W niedzielne popołudnie 10.09.2017 r. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zorganizował piknik z okazji jubileuszu 25- lecia istnienia. W ramach niego na płycie głównej stadionu przy ul. Lompy odbył się m. in. Festiwal Gier Dawnych, takich jak:cymbergaj, duca, skakanie w gumę, duża skakanka, gra w ciupy, czyli kamienie, kapsle oraz „Zośka". Tę ostatnią grę prezentowali uczniowie klasy 2 Tib Damian Beczek, Rafał Śliwa oraz Daniel Stefański, który dodatkowo wziął udział w strzałach do celu i zajął I miejsce. Dziękujemy chłopcom za poświęcenie wolnego czasu i godne reprezentowanie naszej Szkoły. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich klas: 4 września 2017 r. (poniedziałek): 8:00 – Msza św. w kościele pw. JChDP w Chorzowie Batorym 9:30 – akademia w auli Szkoły Zobacz więcej »

   

   
 • 28
  cze 2017

  WAKACJE 2017

   
   

  Dyrekcja ZSTiO Nr 3 życzy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Firma TAURON Dystrybucja S.A., będąca największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce, mając na uwadze społeczną odpowiedzialność biznesu, swój własny rozwój i dbałość o przyszłe kadry, od wielu lat wspiera proces kształcenia zawodowego, szczególnie w szkołach objętych swoim patronatem. Proponuje uczniom możliwość odbycia ciekawych praktyk i staży zawodowych, zdobycie cennego doświadczenia oraz liczne szkolenia i spotkania ze specjalistami, wyjazdy do obiektów energetycznych. Współpraca naszej Szkoły z Firmą TAURON Dystrybucja S.A. w zakresie realizacji praktyk zawodowych uczniów i innych podejmowanych wspólnie działań układa się wzorowo. Praktyki są prowadzone profesjonalnie, również są bardzo wysoko oceniane przez uczniów, gdyż dobrze przygotowują ich do przyszłej pracy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dziesiąty, jubileuszowy, wyjazd do Termoli upłynął pod hasłem La vita é una grande avventura verso la luce. W czasie przygotowań do wyjazdu, koncentrując się na życiu człowieka, staraliśmy się odszukać wypowiedzi  papieża Franciszka oraz św. Franciszka z Asyżu na wskazany temat. Te myśli wyeksponowaliśmy na dwóch tablicach, które zabraliśmy ze sobą do Włoch. Refleksjom o człowieku, Ziemi, ekologii poświeciliśmy także multimedialny program artystyczny, który, tradycyjnie, zaprezentowaliśmy przechodniom w sobotni wieczór na rynku Termoli. Znakiem naszej  obecności dla przystających i słuchających nas były „kwiaty nadziei”, czyli rozdawane kwiaty, do których doczepiliśmy karteczki z wybranymi zdaniami z encykliki papieża Franciszka Laudato Si. Program ten przedstawiliśmy także Włochom gromadzącym się przy parafii św. Piotra. Na program złożyły się działania wszystkich uczestników wyjazdu: uczniowie Gimnazjum nr 8 przygotowali pantomimę ukazującą wielkość i małość człowieka, a przekazywane w jej trakcie światło – symbolicznie stawało się znakiem wskazującym drogę do wielkości, którą podążać może każdy. Oprawę muzyczną zapewnili gitarzyści z 1TIA TME, zaś chór stanowili wszyscy uczestnicy happeningu. Materiały plastyczne przygotowały dziewczyny z 2La/b VLO. Program zamykał nagrany film, będący teledyskiem do piosenki „Wielki mały człowiek”. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  14 czerwca - jak co roku – obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Pan Dyrektor Krystian Biadacz – podczas części oficjalnej - powitał zaproszonych gości, a także nauczycieli i uczniów ZSTiO Nr 3. Tytuł "Przyjaciela Szkoły" otrzymała pani dr inż. Sandra Grabowska, pełnomocnik Dziekana ds. Promocji Wydzialu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, która zainicjowała współpracę Wydziału z nasza Szkołą. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  27 maja br. zakończyliśmy miesięczne praktyki zawodowe w Irlandii. Już zdążyliśmy ochłonąć po podróży, zadomowić się, wymienić wrażeniami z rodzinami i kolegami. Przyszła pora podsumowań i wyciągania wniosków na przyszłość. Opinie uczestników wyjazdu są bardzo pozytywne. Zarówno pod względem zawodowym jak i osobistym pobyt miesięczny za granicą przyniósł nam wiele ciekawych doświadczeń. Począwszy od poznania kultury Irlandii i mentalności Irlandczyków, ich sposobów zachowania i funkcjonowania w sytuacjach zarówno zawodowych jak i osobistych, poprzez rozwijanie naszych umiejętności językowych po interesujące doświadczenia zawodowe.  Irlandczycy to bardzo otwarci ludzie, zawsze chętni do pomocy, zainteresowani innymi kulturami i dlatego osobiste kontakty z nimi pozwoliły zdobyć szeroką wiedzę odnośnie realiów panujących w tym kraju, wymienić się doświadczeniami i poglądami na różne tematy. Co za tym idzie bardzo duże korzyści odnieśliśmy na polu posługiwania się językiem angielskim, dawno nieużywane słownictwo wymagało odświeżenia, wzrosła nasza umiejętność rozumienia ze słuchu, a szczególnie intensywnie przećwiczyliśmy używanie języka obcego w sytuacjach życia codziennego. Innym cennym aspektem wyjazdu było sprawdzenie się w warunkach gdzie wymagana była duża doza samodzielności i zaradności. Nowe środowisko, nieznani ludzie u których mieszkaliśmy oraz różnice kulturowe powodowały, że wielu z nas musiało się zmierzyć z niełatwymi sytuacjami, czasem wykazać się asertywnością, znajomością technik komunikacyjnych czy umiejętnością niesienia innym wsparcia. Każdy z nas radził sobie na miarę swoich możliwości, a zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwoliło nam wyciągnąć wnioski co do naszych kompetencji tzw. miękkich. Każdy indywidualnie może zastanowić się jak w tym zakresie dalej się rozwijać i robić postępy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  9 czerwca 2017 opublikowane zostały wyniki 2 rundy - finałowej IT Essentials, Cisco Networking Academy NetRiders.W regionie Europa, Federacja Rosyjska i WNP 2017, gdzie startowało 347 uczestników m.in. z takich krajów jak: Ukraina, Macedonia Gruzja, Słowacja, Włochy, Rosja, Niemcy, Azerbejdżan, Białoruś, Albania, Francja, Polska - nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 8.06.2017 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Chorzowa w tenisie stołowym. Zobacz więcej »

   

   
 • 09
  cze 2017

  NOWE KSIĄŻKI

   
   

  Otrzymaliśmy dotację w wysokości 15 000  na zakup nowych książek do biblioteki. Możesz wrzucić do czerwonego pudełka przy wejściu do Szkoły lub w bibliotece kartkę z tytułem polecanej do zakupu książki.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  8 czerwca  2017 roku uczniowie klas drugich i trzecich  o profilu technik mechatronik uczestniczyli w prelekcji pt. „Diagnostyka wybranych systemów mechatronicznych”, którą poprowadził  mgr inż. Andrzej Kubik, doktorant Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, przy współudziale dr. inż. Henryka Bąkowskiego. Zobacz więcej »

   

   
 • 07
  cze 2017

  Dzień Otwarty w EPK

   
   

  W dniu 6 czerwca grupa uczniów kl. I TIb wybrała się do Energoprojektu - Katowice SA. Uczniowie zapoznali się z ofertą biura i dowiedzieli się, że EPK jest uznaną firmą projektowo - inżynierską w kraju i poza jego granicami oraz twórcą projektów setek elektrowni, elektrociepłowni i ciepłowni, w tym kilkunastu elektrowni dieslowskich za granicą. Oglądali instalację fotowoltaiczną o mocy 100 kW  umieszczoną na dachu biurowca. Fotowoltaika jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najbardziej przyjaznych środowisku technologii, ma wpływ na znaczne ograniczenie emisji CO2. Młodzież miała też okazję zobaczyć jak wygląda skaner 3D i zapoznać się z jego możliwościami. Skanowanie 3D to nowoczesna metoda pomiarowa znajdująca szerokie zastosowanie w wielu branżach min: przemyśle energetycznym, stoczniowym, górniczym, architekturze, budownictwie i archeologii. Miejmy nadzieję, że po tej wizycie uczniowie będą mieli większą świadomość tego, jakie możliwości praktycznych zastosowań mają nowoczesne technologie.   Zobacz więcej »

   

   
 • 06
  cze 2017

  Projekt 2017

   
   

  Tegoroczny wyjazd do Termoli stał pod dużym znakiem zapytania. Remont mógł pokrzyżować nasze plany. Po długim okresie oczekiwania, otrzymaliśmy jednak zaproszenie. To już nasz 10. wyjazd do Termoli! Nasz mały jubileusz :)Tym razem wyjeżdża grupa 30 uczniów. Jadą uczniowie klas II i III Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, uczniowie kl. II Lab oraz uczniowie kl. I Tia.Przygotowaliśmy program poświęcony dwóm Franciszkom (św. Franciszkowi z Asyżu oraz papieżowi Franciszkowi). Próbujemy zrozumieć przesłanie papieża Franciszka zawarte w jego encyklice Laudato si. Jest to dokument, który ma uwrażliwić nas na problem ochrony środowiska, w którym żyjemy. Jest zaplanowana wycieczka do Asyżu.Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony http://termoli.zstio3.pl , gdzie umieścimy sprawozdanie oraz fotorelację z naszego wyjazdu. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 1.06.2017 r. odbyły się zawody piłki siatkowej juniorek. W zawodach naszą szkołę reprezentowały: Agata Pieczyk kl. 2Lab  oraz Anna Zdrzałek kl. 2Lab. Mimo mobilizacji naszych siatkarek nie udało im się zająć dobrego miejsca. Następnego dni tj. 2.06.2017 r. odbyły się zawody piłki siatkowej plażowej juniorów. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Wabnic oraz Rafał Grzywocz z klasy 3Mi. Dziękujemy naszym reprezentantom za zaangażowanie! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 18.05.2017 r.  odbyły się Mistrzostwa Chorzowa w biegu na orientację zorganizowane w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Udział w biegach wzięli: Karolina Mzyk, Alicja Szostok, Sandra Leonhard, Eliza Czerniejewska oraz Rafał Tiffert, Adam Lorkiewicz, Przemysław Muszyński i Kamil Kalupa. W kategorii szkół licealnych dziewczęta z naszej Szkoły V LO im. Nicoli Tesli  zajęły 2 miejsce  zdobywając 81 punktów, natomiast chłopcy zajęli 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Gratulujemy dziewczętom , a chłopców prosimy o mobilizację w przyszłym roku. Zobacz więcej »

   

   
 • 05
  cze 2017

  GOOD GAME WARSAW

   
   

  W piątek 2 czerwca odbył się szkolny wyjazd na największe targi gamingowe w Polsce "Good Game Expo" w Warszawie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 31.05. – 02.06.2017 r. klasa 1 La/b wraz z nauczycielami: mgr Dominiką Jędrusik, mgr Anną Kępińską i mgr Olgą Hobą uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w Soblówce. Uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych florze i faunie górskiej. Pierwszego dnia młodzież przy pomocy atlasów rozpoznawała rośliny regla dolnego. W czwartek odbyła się całodniowa wycieczka na Rycerzową, podczas której przewodnik zapoznawał uczniów z budową geologiczną gór. Młodzież miała okazję poznać - charakterystyczne dla Beskidów – rośliny lecznicze i użytkowe. Warsztaty zakończono zajęciami poświęconymi kulturze różnych rejonów gór polskich, w tym muzyce i obyczajowości. Wieczory uczniowie klasy 1 La/b spędzali grając w siatkówkę i gry planszowe. Dodatkową atrakcją było KARAOKE i pieczenie kiełbasek. Wycieczka dostarczyła pierwszoklasistom wielu niezapomnianych wrażeń. Zobacz więcej »

   

   
 • 31
  maj 2017

  Piłka halowa

   
   

  Dnia 30.05.2017 r. odbyły się mistrzostwa Chorzowa w piłce halowej juniorów. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach od 17 do 19 maja br. grupa prawna, klasy II Lab, wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Podczas trzech intensywnych dni uczniowie i uczennice podążali "Śladami Powstania Warszawskiego". Zobacz więcej »

   

   
 •  

  We have been in Ireland for our Erasms + project for more than three weeks now. During this time we have had a lot of work, challenging tasks and we needed to make some adjustments of our knowledge to Irish conditions. We have visited many places like Doneraile Wildlife Park or some port towns. Yesterday we were in Cobh – the last port of call for Titanic and Kinsale, where the impressive fortifications of Charles Fort and James Fort guard the narrow entrance from the sea. We also had a walk at the Old Head beach which, as locals say, was lovely. Some of us could even hear the call of the Atlantic Ocean. But, to tell you the truth, we miss our mums' dinners (some of us have already ordered „rolada” , „modro kapusta” and „kluski” for Sunday) and you guys. Zobacz więcej »

   

   
 • 22
  maj 2017

  Konkurs FOX

   
   

  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie - laureaci. Zobacz więcej »

   

   
 • 19
  maj 2017

  Turniej CS dla 2 Ti

   
   

  W dniu 17.05.2017 r. uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem Mateusza Tobora (2E/I) i ze wsparciem profesora Arkadiusza Kłoska zorganizowali zawody Counter Strike’a. Zobacz więcej »

   

   
 • 14
  maj 2017

  Wisła

   
   

  W dniach 10 - 12.05.2017 r. odbyła się trzydniowa wycieczka klas 2 LAB, 2Mi oraz 2Ti do Wisły – stolicy Beskidu Śląskiego. W centrum kurortu uczniowie odpoczywali po dwugodzinnej podróży pociągiem, by w końcu udać się w kierunku ośrodka „Krokus”, który usytuowany jest na szczycie góry. Późnym popołudniem młodzież zwiedzała malowniczą, górską okolicę. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W sobotę 29 kwietnia rozpoczęliśmy 2 etap projektu unijnego Erasmus+ realizowanego w Naszej Szkole. Grupa młodzieży klas trzecich rozpoczęła miesięczne praktyki zawodowe w Irlandii (Mallow k. Cork). Po przylocie do Cork przejechaliśmy do Mallow, gdzie poznaliśmy rodziny, u których będzie mieszkać przez najbliższe 4 tygodnie. W niedzielę popołudniu spotkaliśmy się z przedstawicielami Your International Training, którzy przedstawili nam harmonogram pobytu w Irlandii i zaprezentowali miejsca naszych praktyk. Poniedziałek (1.05) w Irlandii jest dniem wolnym od pracy - Bank Holiday. Wykorzystaliśmy ten czas na wycieczkę do Mizen Head. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  3 maja uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach 226 rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji oraz 96 rocznicy wybuchu lll Powstania Śląskiego, zorganizowanych przez władze naszego miasta. Pierwsza część uroczystości odbyła się w kościele p.w. św. Barbary, w czasie której uczestniczyliśmy w mszy świętej za Ojczyznę. Dalsze uroczystości miały miejsce pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego, gdzie delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty. Po części oficjalnej można było obejrzeć sprzęt wojskowy z czasów ll wojny światowej. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  28 IV 2017r. pożegnaliśmy klasy maturalne (3 La/b, 4 ME, 4Ti). W akademii wzięli udział Dyrekcja Szkoły, grono pedagogiczne, zaproszeni goście, uczniowie klas drugich liceum i trzecich Technikum, a przede wszystkim tegoroczni absolwenci. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 25.04.2017 r. w Chorzowie odbyły się zawody "Sprawni jak żołnierze" pod Honorowym Patronatem Zastępcy Prezydenta Miasta Chorzowa mgr Wiesława Ciężkowskiego. Trzeba było zmierzyć się z takimi konkurencjami jak: pierwsza pomoc, rzut granatem, strzelanie, tor przeszkód, bieg na orientację. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Firma „Komsoft” dostarcza specjalistyczne oprogramowanie, dedykowane sektorowi medycyny i farmacji, jej głównym odbiorcą jest Narodowy Fundusz Zdrowia. Podczas wizyty nasi uczniowie zapoznali się z zapleczem technicznym firmy - między innymi z nowoczesną klimatyzowaną serwerownią. Następnie przygotowana prezentacja multimedialna przybliżyła nam zakres działalności firmy, zasady działania zespołów roboczych oraz poszczególne funkcje w tych zespołach. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  19.04.2017 r. w hali chorzowskiego MORiS-u, odbyły się zawody halowej piłki nożnej juniorów. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Na stronie Cisco Networking Academy NetRiders 12 kwietnia 2017 opublikowano wyniki rundy 1. Do rundy 2 konkursu zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły: S. Krzykała, R. Foks, D. Dąbrowski, B. Głąbik, P. Zachnik. Ranking najlepszych zakwalifikowanych do rundy 2 można zobaczyć tutaj. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  5 kwietnia grupa maturzystów z naszej szkoły pielgrzymowała do Krakowa. O pomyślność w czasie egzaminów maturalnych i wyboru dalszej drogi powołania wzywali wstawiennictwa św. Jana Pawła II w sanktuarium pod jego wezwaniem. Odwiedzili też sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Okazją były wspomnienia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie stojąc pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3. Tegorocznym maturzystom życzymy darów Ducha Świętego! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się finał Konkursu Wiedzy Technicznej organizowany przez Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Sławek Krzykała (3 Ti) znalazł się wśród finalistów, jednym z 10 najlepszych uczestników konkursu. GRATULUJEMY!!! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Kacper Skrzypek z Gimnazjum Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Chorzowie stał się posiadaczem  kamery sportowej, która była główną nagrodą Dnia Otwartego naszej Szkoły (01.04.2107 r.). Pozostałe nagrody wylosowali: Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klasy 2 Lab wzięli udział w zorganizowanym przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, "Dniu z prawem konstytucyjnym". WPiA UŚ, z jednej strony uczcił w ten sposób okrągłą, bo dokładnie 20-stą rocznicę ogłoszenia i przyjęcia Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku, zaś ze strony drugiej umożliwił zainteresowanej młodzieży, wysłuchanie wykładu dot. najważniejszego aktu prawnego w Polsce, oraz wzięcie udziału w specjalnie zorganizowanych warsztatach o tematyce związanej z aktualnie obowiązującą ustawą zasadniczą. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Przełom marca i kwietnia był bardzo pracowity dla klas LO o profilu prawnym. W dniu 30 marca br. zaproszenie do przeprowadzenia zajęć w naszej szkole przyjęła Pani dr Agnieszka Bartnik z Katedry Historii Starożytnej (WNS UŚ). Podczas półtoragodzinych zajęć, uczniowie klasy 2 i 3 Lab, wysłuchali wykładu nt. genezy prawa rzymskiego i jego wpływu na aktualnie obowiązujące systemy prawne w Europie. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 4 kwietnia br. Uczniowie klasy 3 technikum informatycznego wzięli udział w warsztatach na wydziale Politechniki Śląskiej Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii w Katowicach. Tematami zajęć było: projektowanie brył 3D, skanowanie i drukowanie obiektów 3D, zasady działania robotów oraz optymalizacja cyklu produkcyjnego. Zobacz więcej »

   

   
 • 03
  kwi 2017

  KWT

   
   

  Uczniowie Sławomir Krzykała (3Ti), Paweł Wichary (3MI), Bartosz Wabnic (3MI) wzięli udział w finale XXI Konkursu Wiedzy Technicznej organizowanego przez Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. W czasie gdy laureaci rozwiązywali zadania, opiekunowie mieli możliwość poznać propozycję kierunków dla absolwentów szkół średnich. Po prezentacji zostali również oprowadzeni po pracowniach: mechatronicznych, produkcji i badań materiałów ceramicznych, z skaningowym mikroskopem elektronowym. Do 7.04 czekamy na ogłoszenie wyników... Zobacz więcej »

   

   
 •  

  DNIA 29.03.2017 ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA CHORZOWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH  CHORZOWA W PŁYWANIU. NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI:1.KRYSTIAN GODULA 4ME2.ALAN POŁATA  4TI3.OLAF PIETREK  3TI4.IGOR JAMROŻY 2MI5.ROBERT WIŚNIOWSKI 1ME 6.PIOTR POSTULKA 1LAB7. NATALIA KRUPA 2LAB8.AGATA MUC 2LAB9.MARCELINA DOBRUCHWSKA 2LAB10.WERONIKA DURCZOK 1TIA. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dziękujemy za udział w Dniu Otwartym Szkoły, zapraszamy na kolejne spotkania. Zapraszamy do zobaczenia galerii na szkolnym FB. Zobacz więcej »

   

   
 • 30
  mar 2017

  NetRiders 2017

   
   

  30 marca odbył się konkurs NetRiders 2017. W konkursie IT ESSENTIALS wzięło udział 10 uczniów technikum informatycznego, uczęszczających na zajęcia Programu Cisco Networking Academy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Składamy serdeczne podziękowania.... Zobacz więcej »

   

   
 • 29
  mar 2017

  ChFN - inauguracja

   
   

  W dniu 27 marca klasa 2 Mi wraz z wychowawczynią uczestniczyła w inauguracji Chorzowskiego Festiwalu Nauki, która miała miejsce w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań  Interdyscyplinarnych. Głównym punktem programu była prelekcja jednego z wykładowców CEBI, dr Tomasza Goryczki, podejmująca temat praktycznego zastosowania mikroskopów elektronowych. Zobacz więcej »

   

   
 • 29
  mar 2017

  Dzień Otwarty WST

   
   

  25.03.2017 roku pełna entuzjazmu grupa naszych uczniów pod światłą opieką 2M (Mróz, Molencka), wzięła udział w Dniu Otwartym Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Spotkanie zainaugurował wykład dr Moniki Bogusławskiej-Bączek "Odzież inteligentna modą przyszłości". Nowe podejście do naszych ubrań sprawia, że nie tylko nas grzeją i zdobią, ale też świecą, oddychają,chłodzą, masują, leczą, wyróżniają z tłumu, dźwięczą. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 24 marca br. uczestnicy projektu "Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. Nikoli Tesli szkołą pozytywnego wyboru" wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do fabryki kabli i przewodów nkt cables w Warszowicach. Celem wizyty w fabryce było poznanie oferty oraz procesu produkcyjnego przewodów o przekroju do 10 mm^2, jakie produkowane są w polskiej filii nkt cables. Wyjazd należy uznać, jako bardzo udany. Warto nadmienić, że nkt cables stale wspiera naszą szkołę w materiały (przewody i kable) niezbędne do realizacji programu nauczania elektryków i mechatroników.  Zobacz więcej »

   

   
 • 21
  mar 2017

  Wspinaczka sportowa

   
   

  W dniu 16.03.2017 r. w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Augusta Hlonda w Chorzowie odbyły sie zawody w wspinaczce sportowej o mistrzostwo miasta Chorzów. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały: Agata Pieczyk i Karolina Mzyk, natomiast w kategorii chłopców reprezentowali nas Marcin Mindziak oraz Piotr Dmowski, który dostał się do finału i zajął V miejsce. Niestety z powodu kontuzji w zawodach nie mógł wystąpić Bartosz Wabnic. Nasza szkoła w klasyfikacji ogólnej zajęła V miejsce w Chorzowie. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 13-15.03.2017 r. przeprowadzone zostały rekolekcje szkolne. Tegoroczna oferta rekolekcji skierowana była do uczniów uczęszczających na katechezę, jak i tych, którzy na religię nie chodzą. W kościele pw. Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym duchowe ćwiczenia prowadził ks. Tomasz Koryciorz. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Na SPOTKANIA Z NAUKĄ I TECHNIKĄ, nowymi technologiami z zakresu mechaniki, elektroniki, automatyki przemysłowej, mechatroniki, informatyki, robotyki… zapraszają organizatorzy oraz: -        Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej -        Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej -        Wydział Inżynierii Środowiskowej i Energetyki Politechniki Śląskiej -        Wydział Transportu Politechniki Śląskiej -        Instytut Technologii i Mechatroniki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego -        Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 15 marca odbyły się rejonowe rozgrywki w koszykówce juniorów. Nasza szkoła dostała się do zawodów zdobywając mistrzostwo Chorzowa w koszykówce szkół ponadgimnazjalnych. Czekały nas dwa trudne mecze: z Zespołem Szkół Sportowych z Siemianowic i z Salezjańskim Zespołem Szkól Publicznych "Don Bosko" ze Świętochłowic. Nasza drużyna, którą do zawodów przygotowywała pani mgr Bogumiła Walkowiak, wystąpiła w składzie: Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 14 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole finał Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego. W tegorocznej, czternastej edycji wzięło udział 15 uczniów szkół z Częstochowy, Katowic, Rybnika i Chorzowa. Finaliści mieli za zadanie przedstawienie przed Komisją Konkursową oraz pozostałymi uczestnikami Konkursu i ich opiekunami prezentacji multimedialnej lub występu artystycznego (piosenka lub monodram). Komisja długo obradowała nad wyborem najlepszych, ponieważ poziom przygotowanych prezentacji był bardzo wyrównany. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu dzisiejszym grupa mechatroników z klasy III Mi, uczestniczyła w zajęciach na wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wiedza teoretyczna zdobyta na zajęciach w szkole, została sprawdzona w laboratorium Wydziału. Uczniowie, korzystając z paneli operatorskich, programowali przemysłowe roboty FANUC. Efektem ich pracy było zbudowanie piramidy z „klocków”. Po wykonanym zadaniu uczestnicy stwierdzili: „Współpraca z robotem może być łatwa, zrozumiała i atrakcyjna”. Cieszymy się, że już niebawem i w naszej szkole będzie można samodzielnie zaprogramować robota przemysłowego! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 9-10 marca Technikum Mechaniczno - Elektryczne im. Nikoli Tesli oraz Szkolne Koło SEP zorganizowało kurs instalatorów systemu inteligentnego budynku F&Home firmy F&F z Pabianic - lidera automatyki budynkowej i przemysłowej. Szkolenie poprowadził Pan Zbigniew Umański z F&F. W szkoleniu wzięło udział 41 osób - uczniowie klas elektrycznych i mechatronicznych. Wszyscy uzyskali licencję instalatora systemu F&Home. Zobacz więcej »

   

   
 • 10
  mar 2017

  Licealiści w SWPS

   
   

  W dniach 8-9 marca uczniowie z klasy 2 Lab o profilu prawnym wzięli udział w wydarzeniu organizowanym przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (wydział zamiejscowy w Katowicach) pt. "Dni z psychokryminalistyką". W toku zajęć odbyły się niezwykle zajmujące wykłady i zajęcia warsztatowe. Największe wrażenie wywarł na uczniach wystąpienia Pani dr hab. Danuty Rode pt. "Czy naprawdę jestem taki łzy? Doktor Jekyll i Pan Hyde?" oraz Pana dr hab. Daniela Baduszka pt. "Tożsamość przestępcy". Wśród poruszanej problematyki znalazły się zagadnienia z dziedziny neurokognitywistyki czy wiktimologii. Uczniowie dowiedzieli się, jak kształtują się matryce poznawcze przestępców, ich motywacje i w jaki sposób funkcjonują w grupie oraz poza nią, a także jaka jest rola kobiet w środowiskach kryminalnych. Było arcyciekawie, miejscami zabawnie i.. poważnie. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Wdrażając program Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. Nikoli Tesli szkołą pozytywnego wyboru oraz kontynuując współprace z firmą Plasma SYSTEM S.A. z Siemianowic Śląskich w dniu 08.03.17 uczniowie klas III MI i IV ME- technik mechatronik uczestniczyli w zwiedzaniu zakładu, gdzie zostali zapoznani: Zobacz więcej »

   

   
 • 10
  mar 2017

  PANORAMA KLAS 2017

   
   

  W dniu 08.03.2017 r. odbyła się Panorama Klas zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W Panoramie wzięło udział 8 klas, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Motywem przewodnim była Miłość w różnych epokach literackich. Nagrodę za najlepszy spektakl otrzymała klasa II Mi. W kategorii Najlepsza Aktorka wygrała Karolina Mzyk z klasy 1 La/b, za najlepszą rolę męską nagroda powędrowała do duetu: Rafał Tiffert i Damian Beczek z klasy I Tib. Nagrodę za najlepszą dekorację otrzymała klasa 2 Mi. Za najlepszy strój został nagrodzony Przemysław Muszyński z klasy 1 M/E. Specjalnie wyróżnienie za rolę niemą otrzymała LALA z klasy 3 Mi. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 6 marca uczniowie z klasy 1Lab wybrali się z wizytą do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Obcowanie ze historią i sztuką okazało się być ciekawym i - dla niektórych - inspirującym przeżyciem. Zarówno na ekspozycji malarstwa, jak i scenografii czy historii Śląska, każdy znalazł "coś dla siebie". Kogo nie zachwyciło malarstwo Olgi Poznańskiej, stał jak urzeczony przed obrazem Wiktacego lub Zdzisława Beksińskiego. Zachwycały stroje, dekoracje, oraz instalacje w dziale scenografii i historii Śląska (nawet jeśli początkowo wydawały się niezrozumiałe ;-) Spotkanie z "wysoką kulturą" zawsze jest indywidualnym przeżyciem i - czy tego chcemy czy nie - pozostawia po sobie niezatarte ślady. Czy wrócimy? Oczywiście! Zobacz więcej »

   

   
 • 06
  mar 2017

  Zakopane 2017

   
   

  W dniach 02-03.03.2017 r. odbyła się dwudniowa wycieczka dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia zabytkowego kościółka i cmentarza na Pęksowym Brzesku w Zakopanem, z którego był piękny widok na Giewont. Następnie uczniowie zażyli krótkiego spaceru po zakopiańskich Krupówkach. Kolejną atrakcją była Termabania w Białce Tatrzańskiej, z wodami termalnymi i naturalnie zmineralizowanymi, gdzie uczniowie spędzili miło czas pływając i relaksując  się w gorącej wodzie. Pierwszy dzień zakończył się noclegiem w miejscowości Mszana Dolna, gdzie przed spaniem został zorganizowany wieczorek przy grach planszowych. Drugiego dnia odbyła się piesza wycieczka do muzeum Władysława Orkana w Niedźwiedziu, szybkie zwiedzanie Gminy Niedźwiedź, pyszny obiad i następnie powrót do Chorzowa. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  28 lutego 2017 r. klasa 2 Lab wraz z nauczycielami wybrała się do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele dzieł sztuki takich jak obraz, rzeźby. Urzekła nas również część interaktywna, którą oferuje muzeum. Mogliśmy poznać sztukę XIX i XX-wieczną. Zobaczyliśmy również wystawy związane z plastyką, teatrem czy sztuką sakralną. Muzeum w swojej ofercie ma również wystawę związaną z pracą i życiem codziennym na Górnym Śląsku na przestrzeni ostatnich wieków. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 28 lutego 2017 uczniowie klasy 3 Mi uczestniczyli w zajęciach w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. W ramach współpracy z tą uczelnią, poznali obsługę i możliwości programu Lab View. Efektem końcowym tej części zajęć, był samodzielnie stworzony program prostego kalkulatora. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się zajęcia, na których wysłuchali wykładu na temat rozwoju i przyszłości robotów. Zaprezentowany został miedzy innymi robot, który świetnie gra w tenisa stołowego. Po tej prezentacji grupa przystąpiła do części praktycznej. Używając programu Robot Studio, zaprogramowała linię produkcyjną z robotami spawalniczymi i sortującymi. Zwieńczeniem aktywnych zajęć na uczelni był wspólny lunch. Zobacz więcej »

   

   
 • 27
  lut 2017

  ERGOM u Tesli

   
   

  W dniu dzisiejszym gościliśmy w Naszym Technikum specjalistów z firmy ERGOM z Łodzi.  Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM to polska firma z prawie 30 letnim doświadczeniem na rynku. Firma została założona w roku 1989 roku wyrosła na lidera i zyskała miano jednej z najlepszych polskich marek na rynku produktów elektrotechnicznych. ERGOM corocznie dostarcza swoje rozwiązania do ponad 50 krajów świata. Uczniowie klas elektrycznych i mechatronicznych wzięli udział w prezentacji asortymentu firmy, a także praktycznym instruktażu i ćwiczeniach dotyczących obróbki kabli i przewodów z wykorzystaniem narzędzi i osprzętu firmy ERGOM. Mamy nadzieję, że współpraca z ERGOM będzie kontynuowana w Naszym Technikum, co na pewno przyczyni się do lepszego rozwoju naszych młodych elektryków i mechatroników. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Kolejny już rok Firma Ochrony, Szkolenia, Asekuracji FOSA Sp. z o. o., która zatrudnia naszych absolwentów, szczególnie w Dziale monitorowania i obsługi technicznej, sponsoruje dla wyróżniających się uczniów bilety wstępu na różne ciekawe wydarzenia w naszym regionie. Obecnie uczniowie otrzymali bilety na organizowane w Katowicach finały rozgrywek League of Legends – 25 i 26 lutego, a także  Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCrafta II – od 3 do 5 marca 2017 roku, odbywające się  w ramach mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Exstreme Master 2017. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 22 lutego grupa elektryków, uczestnicząca w projekcie unijnym TECHNIKUM MECHANICZNO – ELEKTRYCZNE IM. NIKOLI TESLI SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU realizowanym w naszej szkole, wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do firmy F&F w Pabianicach - lidera na rynku polskim i międzynarodowym w dziedzinie automatyki domowej i przemysłowej oraz instalacji inteligentnych. Pobyt w firmie okazał się świetną możliwością poznania procesu produkcyjnego wszystkich elementów asortymentu F&F, z jakiego korzystamy podczas zajęć na pracowniach maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych. Dzięki bardzo dobrej współpracy Naszej Szkoły z F&F zostaliśmy dodatkowo zapoznani z nowościami produktowymi sukcesywnie wprowadzanymi do sprzedaży w bieżącym roku. Uczestnicy oceniają wyjazd bardzo wysoko. A kolejne spotkanie z F&F już za 2 tygodnie podczas kursów licencjonowanego instalatora systemu inteligentnego F&Home, jakie odbędą się w naszej szkole w dniach 9-10 marca br. W kursach weźmie udział 40 uczniów z klas elektrycznych i mechatronicznych.     Zobacz więcej »

   

   
 •  

      Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Pytla z firmy HBP Spółka z.o.o - Producenta Maszyn Sportowych z Tarnowskich Gór, wieloletnie urządzenie wielostanowiskowe do kształtowania różnych partii mięśniowych przeszło gruntowną renowację i młodzież naszej Szkoły może teraz w komfortowych warunkach ćwiczyć na tzw. atlasie. W podziękowaniu w/w firmie nasi uczniowie spróbują stworzyć nowatorskie rozwiązania, polepszające efektywność ćwiczeń na urządzeniach produkowanych przez HBP. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 23 lutego 2017 r. odbyły się Zawody Piłki Siatkowej Juniorek w Chorzowie. Uczennice naszej szkoły: Karolina Grudzień 3Ti, Fabiola Wideł 3Ti, Oliwia Janikowska 2Lab, Agata Pieczyk 2Lab, Weronika Turlej 2Lab, Weronika Zielińska 2Lab, Wiktoria Krawczyk 2Ti, Karolina Mzyk 1Lab, Izabela Nowak 1TiA rywalizowały z dziewczętami, z III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie szkoły i życzmy wielu sukcesów!   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Już po raz piąty w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, odbył się konkurs Młody Mechatronik. Naszą szkołę reprezentowali Adam Hudziak i Bartłomiej Cieśliczka z klasy 4Me. Po zaciętej rywalizacji, nasza drużyna zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Gratulujemy! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 22.02.2017 r. 19 uczniów z klas 1TIA oraz 1TIB wzięło udział wyjeździe na Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Po wykładzie prof. Tadeusza Wieczorka na temat "Co to jest Informatyka Przemysłowa?" uczniowie wzięli udział w warsztacie pod hasłem: "Obliczenia równoległe od superkomputera do karty graficznej", podczas którego porównywali różnicę pomiędzy przetwarzaniem danych w sposób tradycyjny i równoległy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 20.02.2017 r., dzięki współpracy z firmą Energoprojekt Katowice, młodzież naszej Szkoły  spotkała się z lekkoatletą Rafałem Fedaczyńskim – chodziarzem (dystans 50 km), który reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich  w  Pekinie w  2008, w Londynie w  2012 oraz    w Rio de Janeiro w 2016 roku. R. Fedaczyński jest trzykrotnym Mistrzem Polski w chodzie na 50 km oraz Mistrzem Polski w chodzie na 20 km. Pan Rafał opowiedział uczniom o swoich przygotowaniach i treningach, startach w ważnych imprezach, szczególnie na olimpiadzie w Pekinie, gdzie zdobył 8 miejsce. Przybliżył także słuchaczom warunki życia w wiosce olimpijskiej. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 14 lutego 2017 r. odbył się w naszej szkole II etap XIV edycji Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Uczestniczyło w nim 41 uczniów z 13 szkół śląskich miast: Chorzowa, Katowic, Rybnika, Bytomia, Gliwic oraz Bielska-Białej i Częstochowy. Uczestnicy Konkursu zmagali się z testem gramatyczno-leksykalnym, zawierającym również pytania dotyczące wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz zadaniami na rozumienie tekstu czytanego i słuchanego. Pisali także krótki tekst użytkowy typu maturalnego. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Grzesica, Julia Ginalska i Emilia Pistelok z klasy 2 TI oraz Paweł Janik, uczeń klasy III TI. Trzymamy kciuki, aby nasi uczniowie dostali się do etapu finałowego! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 06.02 -10.02.2017 r. odbyły się w naszej Szkole Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Chorzowa. Nasza drużyna w składzie: Bartosz Wabnic (3Mi) Jakub Krężel (3Mi) Łukasz Piksa (2Mi) Kamil Bizuk (2Mi) Zobacz więcej »

   

   
 • 08
  lut 2017

  Wyjazd do Palmiarni

   
   

  7 lutego klasa 1 Lab w ramach lekcji biologii i geografii odwiedziły gliwicką palmiarnię. Mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzeć wspaniałe egzotyczne rośliny, rosnące na wszystkich kontynentach świata, między innymi bananowce, drzewka cytrusowe, rośliny przyprawowe, kolorowo kwitnące orchidee oraz wiele odmian ciekawie prezentujących się sukulentów. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak ogromne akwaria, podzielone "tematycznie". Mogliśmy podziwiać ryby zamieszkujące Amazonkę, azjatyckie i polskie rzeki oraz okazy fauny i flory jeziora Tanganika w Afryce. Wyjątkowo ciekawie prezentowały się arapaimy, które ciągle rosną. Są one  jednymi z  największych słodkowodnych ryb pochodzących z Ameryki Południowej. W naturze dorastają one do 4 metrów długości.  Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 01.02.2017 odbyły się w naszej szkole VIII Konfrontacje Taneczne. Wzięło w nich udział jedenaście zespołów tanecznych (z 5 szkół gimnazjalnych i 4 szkół ponadgimnazjalnych). Naszą szkołę reprezentowali: Konrad Domagała kl. 3 EL,  Agnieszka Korzeczek kl. 3 Lab, Mateusz Bakalarz kl. 1La/b oraz Paulina Graf i Agata Muc z kl. 2 La/b. Nasi reprezentanci zdobyli  IV ,VII , VIII. Zwyciężyła szkoła AZSO Chorzów, której serdecznie gratulujemy! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 10 stycznia 2017 roku w auli Uniwersytetu Medycznego w Warszawie Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła listę najlepszych liceów i techników w Polsce. Była to już XIX edycja rankingu szkół ponadgimnazjalnych. W zestawieniu Perspektyw na miejscu 233 listy ogólnopolskiej i 39 listy wojewódzkiej znalazło się nasze Technikum Mechaniczno – Elektryczne im. Nikoli Tesli, które zostało nagrodzone BRĄZOWĄ TARCZĄ dla wyróżniających się szkół. Do powtórzenia sukcesu z 2013 roku, kiedy otrzymaliśmy SREBRNĄ TARCZĘ, zabrakło 1,1 pkt. Zobacz więcej »

   

   
 • 12
  sty 2017

  W Muzeum Śląskim

   
   

  W dniu 10.01.2017 grupa uczniów z klasy 3 Lab odwiedziła Muzeum Śląskie w Katowicach. Mimo bardzo wielkiego mrozu, który szczypał w nosy i nie zachęcał do opuszczenia przyjaźnie ciepłych murów szkoły, wycieczka okazała się być bardzo atrakcyjną. Uczniowie zapoznali się z prawdziwą sztuką. Obejrzeli ekspozycje stałe i czasowe, wzięli udział w grach interaktywnych udostępnionych przez muzeum odwiedzającym oraz zapoznali się z historią Śląska od powstań do PRL-u. We wtorki Muzeum Śląskie oferuje darmowe wejście dla zwiedzających. Serdecznie polecamy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

        Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2016 życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSTiO Nr 3       Zobacz więcej »

   

   
 •  

  16 grudnia uczniowie naszej szkoły  pod opieką p. Arkadiusza Kłoska  uczestniczyli w Silesia Championship III, Training & Education Days w ZST Mikołów. Podczas wydarzenia organizowane były wykłady i warsztaty na temat overclocking’u i moding’u. W Sali EXPO można było zapoznać się z nowymi produktami firm zajmujących się sprzętem komputerowym. W głównej Sali odbywały się finały Silesia E-sport Challenge III, czyli międzyszkolnych rozgrywek w grach komputerowych, a konkretnie Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  13 grudnia 2016 r. uczniowie klas 2 EI, 2 TI i 2 MI wzięli udział w zajęciach na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Najpierw całą grupą mieli możliwość zaznajomić się z instalacją i konfiguracją systemów operacyjnych na maszynach wirtualnych, a następnie jedna grupa programowała roboty a druga miała zajęcia z mechatroniki. Zobacz więcej »

   

   
 • 14
  gru 2016

  Zawody łyżwiarskie

   
   

  Dnia 7 grudnia 2016 roku odbyły się Świąteczne Zawody Łyżwiarskie dla szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Mitka 2Lab, Beata Grolik 1Lab, Weronika Durczok 1Tia, Dawid Zając  4M/E, Olaf Pietrek 3Ti, Adrian Pająk 2Mi, Dominik Blinda 2Mi, Mateusz Bakalarz 1Lab. Konkurencje były związane ze Świętym Mikołajem. Ubieraliśmy Świętego Mikołaja, zbieraliśmy prezenty i ścigaliśmy się w sztafecie z workiem z prezentami. Wszystkie konkurencje były na czas, więc nie tylko dobrze bawiliśmy się, ale musieliśmy umieć bardzo dobrze i szybko jeździć na łyżwach. Udało nam się zdobyć  3 miejsce. Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy na łyżwy.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 9 listopada 2016 r. odbyło się podsumowanie pierwszej edycji projektu Wysokie kwalifikacje drogą do sukcesu, realizowanego w ramach projektu PO WER (Program Operacyjny – Wiedza, Edukacja, Rozwój)  Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, programu Erasmus+. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 7 grudnia br. uczniowie klas 2 Lab i 3Lab o profilu prawnym wzięli udział, w sesji naukowej pt. „Dzień walki z terroryzmem”, jaka odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Ślaskiego. Sesję zorganizował dr Robert Netczuk i Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego na WPiA UŚ. Uczniowie w ramach sesji wysłuchali dwóch bardzo interesujących wykładów: „Sprawcy przestępstw z użyciem przemocy” dr Joanny Stojer Polańskiej, która dokonała klasyfikacji przestępców i przedstawiła ich najczęstsze motywacje oraz „Psychologia terroryzmu” prokuratora Macieja Bożka, który ze swadą zaprezentował metody działania grup terrorystycznych w kontekście werbunku nowych członków i stosowanego przez nie „prania mózgu”. Następnie staliśmy się uczestnikami symulacji zamachu terrorystycznego i działań zespołu negocjacyjnego - wszystko to z udziałem Samodzielnego Pododziału Antyterrorystycznego Policji. Dwóch funkcjonariuszy odegrało rolę potencjalnych terrorystów, zaś uczestnicy sesji na ponad pół godziny stali się ich.. zakładnikami. Było niezwykle ciekawie i.. bardzo, bardzo głośno. Zwieńczeniem sesji była prezentacja nt. oględzin miejsca zdarzenia z użyciem broni palnej, którą przeprowadzili technicy kryminalistyczny Komendy Wojewódzkiej Polcji w Katowicach. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i czekamy na następne! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Już po raz drugi w naszej szkole odbył się dzień promujący życie bez przemocy i używek czyli Szkolny Przystanek PaT. W ramach tego dnia uczniowie mieli do wyboru aż 13 warsztatów prowadzonych przez naszych nauczycieli i specjalistów spoza szkoły. Oprócz różnego typu zajęć plastyczno - artystycznych (origami, ozdoby choinkowe, rzeźby z balonów, szydełkowanie), kulinarnych (sushi, cukiernicze), sportowych (samoobrona, joga, zumba) można było nakręcić film, pośpiewać, zrobić retusz starych zdjęć czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy doskonale się bawili, a na koniec dnia uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje dzieła i zdobyte umiejętności. Tradycyjnie odtańczyliśmy "belgijkę" i to dwa razy!Dzień uznajemy za udany, uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i czekamy na kolejne przystanki PaT. Zobacz więcej »

   

   
 • 07
  gru 2016

  Prace pod napięciem

   
   

  7 grudnia br. uczniowie klasy czwartej elektrycznej wzięli udział w zajęciach dodatkowych z zakresu elektroenergetyki i technik wysokich napięć przeprowadzonych przez przedstawiciela Tauron Dystrybucja S.A. Podczas zajęć zostały zaprezentowane (w firmie relacji foto i video) techniki wykonywania prac pod napięciem na przykładach realizacji Taurona. Ponadto w czasie zajęć wywiązała się dyskusja nt. realizacji i serwisowania sieci niskiego napięcia w aglomeracji katowickiej.     Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 6 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie klasy III EL z przedstawicielem firmy patronackiej Tauron Dystrybucja S.A. Panem J. Mickiem. W czasie spotkania zostały uczniom przedstawione zasady budowy i eksploatacji wyłączników i rozdzielnic średniego i wysokiego napięcia. Prelegent zaprezentował stare i nowe rozwiązania konstrukcyjne oraz ich zalety i wady. Dla przyszłych elektryków to ważne i potrzebne informacje.     Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 29.11.2016 r. w Chorzowie odbył się finał międzyszkolnych zawodów juniorów w piłce ręcznej. W skład drużyny zstio3 weszli: Dariusz Mitas, Błażej Kłosek, Kamil Pawlica, Adrian Pajonk , Patryk Dobrzyński, Dawid Paluch, Jakub Krężel, Bartosz Wabnic, Przemysław Wójcik, Gracjan Brachaczek, Dawid Opyrchał, Maciej Nalewajka. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 28 listopada 2016 r. odbyły się Zawody Piłki Koszykowej Juniorek w Chorzowie. Uczennice naszej szkoły: Magdalena Marny 3Lab, Natalia Mucha 3Lab, Marta Płachta 3Lab, Oliwia Janikowska 2Lab, Agata Muc 2Lab, Weronika Zielińska 2Lab, Paulina Dworaczyk 2Mi, Beata Grolik 1Lab, Karolina Mzyk 1Lab, Weronika Durczok 1TiA rywalizowały z drużyną z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz grupą dziewcząt z III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego z Chorzowa. Mecze zakończyły się z wynikami 27:16 dla IV LO i 48:8 dla III LO. Dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie szkoły. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Daria Szenk, uczennica klasy 3 La/b, zdobyła 2 miejsce w XVI Miejskim Konkursie Poetyckim o Złotą Jesienną Chryzantemę, zorganizowanym przez ZSTiO Nr 4 w Chorzowie. Jak co roku w konkursie uczestniczyli uczniowie chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych, m.in. AZSO, AZSO nr 2 i IV LO. Wiersze młodych poetów, mających odwagę opisywać współczesną rzeczywistość, zostały opublikowane w tomiku okolicznościowym pt. Korale jarzębiny. Wśród zamieszczonych utworów są wiersze naszej uczennicy, która wykazała się niezwykłą dojrzałością, snując refleksje, pełne gorzkiej prawdy, na temat ludzkiej egzystencji. Oto jeden z nich: Zobacz więcej »

   

   
 •  

  29 listopada 2016 roku w ramach współpracy z Politechniką Śląską odbyła się wizyta 4TI na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii. Katedra Informatyki Przemysłowej przygotowała dla nas warsztaty z komputerowych metod projektowania i modelowania parametrycznego, jakie wykorzystuje się we współczesnej technice. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  7 listopada 2016 roku w konkursie „Senior” brały udział szkoły ponadgimnazjalne. W szkole wzięło udział 11 zawodników. Zadania o trzech poziomach trudności okazały się sporym wyzwaniem. Najwyższy wynik w szkole otrzymali uczniowie klasy 3TI: D. Dąbrowski, A. Haber, S. Krzykała.Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.Po raz drugi zawody zorganizowano za pośrednictwem platformy e-learningowej mCourser. Zobacz więcej »

   

   
 • 28
  lis 2016

  Od szafy do laptopa

   
   

  Wizyta informatyków z klasy drugiej w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach rozpoczęła się lekcją muzealną pt. „Od szafy do laptopa”.  W ciekawy sposób przedstawiono historię nośników pamięci, komputerów 8 bitowych, historię komputerów "blaszanych", czyli PCeta  i maszyn 16 i 32 bitowych takich jak Atari ST, Amiga, Archimedes. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się ewolucja mobilności, oraz historyczne "mainframe" z późniejszych epok. W muzeum można zobaczyć ekspozycję wielkich arytmometrów (komputer ODRA JC1305), komputery biurkowe, unikaty polskiej produkcji oraz elementy telekomunikacji.Dodatkową atrakcją były automaty do gier oraz stare gry na historycznym sprzęcie. Jest to jedyne takie muzeum w Polsce. „30 lat w informatyce, to tyle co trzy wieki w architekturze!” Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 22.11.2016 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy, podczas której uczniom towarzyszyli nauczyciele pani Pasich Monika, Szypuła Ewa, Mrowiec Michał i dyrektor Kwap Andrzej. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 5.05, kiedy to nasz autokar wyruszył z Chorzowa.. Po miłej i dla większości przespanej podróży, dotarliśmy na miejsce. Pierwsze co rzuciło nam się w oczy to architektura miasta, gdzie stare, odrestaurowane kamienice stały w towarzystwie nowoczesnych osiedli i wysokich szklanych wieżowców. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik leżące po lewobrzeżnej stronie Wisły w dzielnicy zwanej Pragą. Wizyta w tym miejscu okazała się być nie lada gratką dla fanów fizycznych, chemicznych, a nawet biologicznych zagwozdek. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  16 listopada br. w auli Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016. Wśród śląskich prymusów byli także uczniowie naszej Szkoły: Daria Gwara z klasy 3La/b V Liceum Ogólnokształcącego Nikoli Tesli oraz Sławomir Krzykała z klasy 3TI Technikum Mechaniczno – Elektrycznego im. Nikoli Tesli. Stypendium Prezesa RM jest dla uczniów wyróżnieniem i potwierdzeniem ich zdolności i pracowitości. Gratulujemy Darii i Sławkowi i życzymy sukcesów w realizacji planów związanych z dalszym kształceniem oraz przyszłością. Zobacz więcej »

   

   
 • 18
  lis 2016

  KOREZ

   
   

  W dniu 15 listopada ekipa ponad stu siedemdziesięciu uczniów (o nauczycielach nie wspomnę) dokonała desantu na teatr KOREZ. Podróż z Chorzowa do Katowic nie odbyła się bez przeszkód. Jedna z klas została wyparta z autobusu przez zmasowane natarcie gimnazjalistów, toteż przybyła do teatru z opóźnieniem. Ponieważ komfortowo mieliśmy do dyspozycji całą salę, więc artysta był łaskaw poczekać na spóźnialskich (nie z własnej winy). Przedstawienie nosiło tytuł „Kolega Mela Gibsona” i było monodramem. Mistrzowska kreacja Dyrektora teatru Mirosława Neinerta bardzo spodobała się uczniom, o czym świadczyły oklaski i wybuchy śmiechu oraz uczestnictwo w przedstawieniu w formie zbiorowych śpiewów i bitowania. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 10 listopada 2016 r. czworo uczniów klasy 3Mi - Rafał Grzywocz, Bartosz Rodak, Jakub Adamczyk, Rafał Drejewicz wzięło   udział w XV Chorzowskim Biegu Niepodległości. Bieg został zorganizowany przez Klub Miłośników Historii Akademickiego   Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Chorzowie. Trasa Biegu obejmowała: Pomnik Fryderyka Chopina, Pomnik Matki Polki oraz Pomnik Harcerza. Uczniowie złożyli w tych miejscach kwiaty i zapalili symboliczne znicze. Na koniec wszyscy uczestnicy Biegu oddali się wspólnym śpiewom. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 4 listopada br. klasa IV M/E wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do fabryki kabli i przewodów nkt cables w Warszowicach. Celem wizyty w fabryce było poznanie oferty marki nkt oraz procesu produkcyjnego przewodów o przekroju do 10 mm^2, jakie produkowane są w polskiej filii nkt cables. Wyjazd należy uznać, jako bardzo udany. Warto nadmienić, że nkt cables stale wspiera naszą szkołę w materiały (przewody i kable) niezbędne do realizacji programu nauczania elektryków i mechatroników.  Zobacz więcej »

   

   
 • 02
  lis 2016

  Halloween w szkole

   
   

  Kolejny raz młodzież naszej szkoły pokazała, że potrafi się bawić. Wraz z Samorządem zorganizowała, na wzór amerykańskiego Halloween, zabawy od dawna popularne w kulturze amerykańskiej. Było "strasznie straszliwie" i "okrutnie" wesoło. Wszyscy doskonale się bawili. Zobacz więcej »

   

   
 • 02
  lis 2016

  Zawody szachowe

   
   

  Dnia 26.10.16 r. poraz pierwszy w Starochorzowskim Domu Kultury odbyły się mistrzostwa Chorzowa w szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Mitka z klasy 2Lab, Daniel Skrudlik i Przemek Wójcik z 2Ti oraz Krzysztof Waloń i Bartek Piekarski z klasy 1Tia. Nie udało się nam tym razem zdobuć podium. Nasi uczniowie jednak zyskali doświadczenie i wiedzę w tak trudnych zawodach, trwały one bowiem cztery godziny, a do rozegrania było 5 rund. Nasi reprezentanci obiecali nam, że będą ciężko trenować i zdobędą medalowe miejsca w przyszłym roku.Życzymy im powodzenia i wytrwałości. Zobacz więcej »

   

   
 • 28
  paź 2016

  WIZYTA SERBÓW

   
   

  W dniach 24-27 października, gościliśmy w Chorzowie grono naszych przyjaciół z Republiki Serbii – uczniów i nauczycieli z dwóch szkół: Technikum w Sremskiej Mitrovicy i Liceum w Zrenjanin. Wizyta serbskiej młodzieży na Górnym Śląsku, odbyła się w ramach programu pt. „Spotkanie kultur: łacińskiego Zachodu i greckiego Wschodu”, realizowanego wspólnie przez Technikum oraz Liceum im. Nikoli Tesli wraz z Gimnazjum Nr 8. Przez niespełna 3 dni, młodzież polska i serbska dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniami, m.in. przez uczestnictwo w warsztatach, wspólne zwiedzanie najbardziej charakterystycznych miejsc Chorzowa i Katowic, a także wycieczkę do Krakowa. Spotkanie dwóch kultur, okazało się niezwykle wartościowe dla obydwu stron i zaowocowało impulsem do zrealizowania wspólnych projektów, tak w ścisłym technicznym wymiarze, jak i w sferze szeroko pojętej  humanistyki. Spotkania młodzieży miały też czysto ludzki wymiar, zawiązały się przyjaźnie pomiędzy uczestnikami i trwała nieustanna wymiana poglądów. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu Konsula Honorowego Republiki Serbskiej Ranko Tomovića. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Z 21/22 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Adam Hudziak z 4 M/E i Rafał Grzywocz z 3 MI uczestniczyli w IX Nocnym Maratonie Matematycznym organizowanym przez Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda. W konkursie uczestniczyli, oprócz naszych pasjonatów matematyki, uczniowie z 9 szkół ponadgimnazjalnych Chorzowa i Świętochłowic:  Ligonia, Słowaka, Batorego, Curie, Ekonomika, Budowlanki, Muzyka, Salezjanów oraz Katolika. Konkurs rozpoczął się wykładem Łukasza Ochwała, studenta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, pt: "BIOSTATYSTYKA - Matematyka w służbie medycyny". Po wykładzie maratończycy w wyznaczonych salach przystąpili do rozwiązywania stu zadań. Tuż przed północą zostały ogłoszone wyniki: okazaliśmy się lepsi od gospodarzy, zajmując ex aequo ze Słowakiem PIERWSZE miejsce! Adamowi i Rafałowi serdecznie gratulujemy! Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 19.10.2016 r. uczniowie klas 2Mi, 3Mi oraz 4Me, odwiedzili odbywające się w MCK w Katowicach, XI Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów i Mechatroniki. W trakcie targów uczniowie mieli możliwość konfrontacji wiedzy teoretycznej zdobytej na zajęciach w szkole z rozwiązaniami praktycznymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje na stanowisku techniki podciśnieniowej oraz pokaz możliwości robota przemysłowego SCARA. Zobacz więcej »

   

   
 • 21
  paź 2016

  3 Mi w Brennej

   
   

  W dniach 10 - 12 października 2016 r. klasa 3 Mi w raz z opiekunkami Anną Haidą i Justyną Weselak przebywała na wycieczce turystyczno – krajoznawczej w Brennej w ośrodku wypoczynkowym „Pod Świerkami”. Niestety pogoda nam nie dopisała ale my się nie poddawaliśmy i miło spędzaliśmy czas. Wybraliśmy się na zwiedzanie miasta i zakup pamiątek. Zdobyliśmy Przełęcz Karkoszczonka (720 m. n. p.) odwiedzając przy okazji Chatę Wuja Toma na szczycie. Najwytrwalsi korzystali z basenu krytego, w którym temperatura wody wynosiła 18 stopni. Rozegraliśmy mecz piłki nożnej, turniej bilarda i tenisa stołowego. Wiernie kibicowaliśmy naszej reprezentacji we wtorkowy wieczór, co przyniosło upragnione zwycięstwo. Mimo deszczowej i chłodnej pogody udało nam się wspaniale wypocząć i nabrać nowej energii. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 13 października 2016 r. uczennice klasy 2La/b – Kinga Kaczmarek, Weronika Zielińska, Weronika Turlej i Patrycja Jasiak reprezentowały naszą Szkołę w konkursie Kocham Cię socjologio! na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach, zorganizowanym podczas Dni otwartych tego Wydziału. Nasze dziewczyny rywalizowały z grupą z III LO z Bielska – Białej. Obie drużyny brały udział w quizie dotyczącym pojęć z zakresu socjologii, historii, wiedzy o społeczeństwie, polityki i statystyki. Po emocjonującym intelektualnym starciu odbyła się dogrywka, gdyż po ostatnim pytaniu ekipy miały tę samą ilość punktów. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 18 października 2016 r. uczniowie klasy 2 i 3 La/b o profilu historyczno-prawnym wzięli udział w seansie filmu "Wołyń" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Nowy film twórcy "Wesela", "Domu złego", czy "Róży", jest dziełem o potężnym ładunku emocjonalnym, ale także wielkiej wartości merytorycznej. Wojciech Smarzowski dokonał bowiem udanego zespolenia dwóch polskich narracji dot. rzezi wołyńskiej, do której doszło w 1943 r.: subiektywnej narracji pamięci ocalałych ofiar, których bliscy zostali w bestialski sposób pomordowani na Kresach i narracji polskich naukowców, którzy rozpoczęli swoje badania nad tym straszliwym wydarzeniem, na początku lat 90-tych. Zobacz więcej »

   

   
 • 19
  paź 2016

  TEST - ERASMUS+

   
   

  Wszystkich kandydatów do programu Erasmus + zapraszamy na test z języka angielskiego, który odbędzie się we wtorek 25 października 2016 r. o godzinie 14.45 w sali 202. Zobacz więcej »

   

   
 • 16
  paź 2016

  Dzień Nauczyciela

   
   

  W czwartek, 13 października 2016 r., odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez klasę 1 La/b pod kierunkiem mgr Dominiki Jędrusik. Uczniowie zaprezentowali się w scence kabaretowej pt: „Jak Ty zdasz?”. W podziękowaniu wszystkim nauczycielom za ich trud, na scenie wystąpił zespół Noxious w swojej autorskiej piosence oraz w coverze piosenki „Zawsze tam gdzie Ty” zespołu Lady Pank, zespołowi towarzyszyła Laura Krzyżanek. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W szkole rozpoczęła swoją działalność Lokalna Akademia Sieciowa firmy Cisco. Akademia będzie realizowała swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).W ramach akademii uczniowie naszej szkoły będą mogli przystąpić do kursu IT Essentials. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem, które przygotowuje do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+.Kurs IT Essentials jest podstawowym kursem w ofercie programu Cisco Networking Academy. Egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Michał Hadryś, uczeń klasy 4 Ti, został laureatem miejskiego konkursu na logo CUMY, zorganizowanego przez miasto Chorzów. Uczeń naszej szkoły otrzymał ponad 60% głosów. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Chorzowa, którzy mogli wykazać się kreatywnością, projektując w dowolnej formie plastycznej (papierowo lub elektronicznie) logo. Zobacz więcej »

   

   
 • 12
  paź 2016

  Serce masz jedno...

   
   

  11 października grupa młodzieży z klasy 1la/b i 2la/b brała udział w warsztatach edukacyjnych – Serce masz jedno - zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Uczniowie poddali się bezpłatnym badaniom poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Wysłuchali porad dietetycznych oraz zapoznali się z zasadami profilaktyki chorób serca i żył. Podczas imprezy uczestnicy mogli osobiście przekonać się że zdrowe jedzenie jest również smaczne, gdyż organizatorzy zadbali o poczęstunek ze świeżych soków i warzyw. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Trwa rekrutacja do programu unijnego Erasmus + (edycja PO WER ) na rok szkolny 2016/2017. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do dnia 17.10.2016 r. do Pani Anny Kędziory. Kandydaci napiszą test z języka angielskiego oraz odbędą rozmowę z pedagogiem szkolnym. Następnie Komisja Rekrutacyjna, na podstawie wyników testu oraz ocen z języka angielskiego, przedmiotów zawodowych, oceny zachowania po klasie II, przygotuje listę uczniów zakwalifikowanych do programu oraz listę rezerwową. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  6 października grupy biotechnologiczne z klas 2la/b i 3la/b brały udział w warsztatach ekologicznych w Żabich Dołach. Podczas zajęć uczyliśmy się rozpoznawać drzewa, które występują powszechnie w naszym otoczeniu. Pani Izabela Skowronek z Pracowni Edukacji Żywej podawała proste sposoby na rozróżnianie poszczególnych drzew. Zobacz więcej »

   

   
 • 07
  paź 2016

  Wizyta w Limburgu

   
   

  W dniach 3-7 października br. delegacja nauczycieli ZSTiO Nr 3 wraz z dyrektorem oraz nauczycielami Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie odwiedziła Friedrich Dessauer – Schule w Limburgu, szkołę o profilu technicznym, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę. Tematem przewodnim wizyty był planowany przez obie szkoły projekt dotyczący budowy modelu inteligentnego domu energooszczędnego. Zapoznaliśmy się z niemieckim systemem kształcenia zawodowego. Mieliśmy możliwość zobaczenia pracowni i warsztatów w Centrum Kształcenia Zawodowego w Limburgu. Byliśmy pod wrażeniem wielkości i wyposażenia szkół oraz pozytywnych aspektów modelu kształcenia zawodowego w Niemczech. Dzięki gościnności gospodarzy udało nam się zwiedzić Limburg oraz Koblencję. W ramach kontynuacji współpracy,  na przełomie listopada i grudnia br., będziemy ponownie gościć u nas grupę nauczycieli z Limburga. Zobacz więcej »

   

   
 • 02
  paź 2016

  Rycerka 2016

   
   

  W dniach 28-30 września 2016 r. grupa uczniów z 2 i 3 klasy liceum wraz z Panią A. Kępińską i Panią M. Pasich wybrała się na warsztaty ekologiczne do niewielkiej miejscowości o nazwie Rycerka Górna. Uczestnicy zatrzymali się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, w którym zostali bardzo ciepło przywitani przez tamtejszego przewodnika górskiego. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Właśnie rozpoczynamy drugą edycję programu unijnego Erasmus +. W maju 2017 r. grupa 17 uczniów naszej szkoły pojedzie wraz z opiekunami do Irlandii na miesięczne praktyki zawodowe. Rekrutacja do projektu ruszy po etapie wstępnym, który polega na przygotowaniu przez chętnych z każdej klasy trzeciej wspólnego plakatu promującego projekt. Plakaty proszę dostarczyć do dnia 10 października b.r. do koordynatora projektu pani Anny Kędziory. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 30 września br., zgodnie z obowiązującymi przepisami, w Szkole został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Sprawdzono znajomość obowiązujących procedur oraz szybkość działania uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników Szkoły w sytuacji zagrożenia. Zobacz więcej »

   

   
 • 02
  paź 2016

  Kwestujemy z PCK

   
   

  W dniach 23, 24 i 25 września br. uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w zbiórce żywności przeprowadzanej przez Polski Czerwony Krzyż w sklepach TESCO, znajdujących się w naszej dzielnicy. Wolontariusze poświecili swój czas, by wspomóc akcję. Dziękujemy im za szlachetne serce i zapraszamy do kolejnych działań. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 29.09.2016 odbyły się Drużynowe Zawody w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Juniorów szkół ponadgimnazjalnych w Chorzowie. Nasze koleżanki, w pomniejszonym składzie, z powodu dwóch wyjazdów w ogólnej klasyfikacji zajęły X miejsce.   Skład drużyny:   - Wideł Fabiola 3Ti,   - Durczok Weronika 1TiA,   - Arczewska Kamila 1Lab,   - Mzyk Karolina 1Lab,   - Czerniejewska Eliza, 1Lab.   Miejsce II zajęła drużyna męska w składzie:   - Maczek Aleksander 3Ti,   - Piwowarski Paweł 3Ti,   - Kłosek Błażej 3Mi,   - Wabnic Bartosz 3Mi,   - Krężel Jakub 3Mi,   - Brachaczek Gracjan 2Ti,   - Mimier Kamil 1TiB,   - Tiffert Rafał 1TiB,   - Kozubek Piotr 1TiA,   - Czembor Jacek 1Me,   - Osadnik Mirosław 1TiA,   - Janicki Daniel 1Me,   - Postulka Piotr 1Lab.   Przedstawiciele naszej szkoły również zdobyli II miejsce w Chorzowie w sztafecie   4 x 100 m.   - Maczek Aleksander 3Ti,   - Mimier Kamil 1Tib,   - Tiffert Rafał 1TiB,   - Osadnik Mirosław 1TiA.   W konkurencjach; 400 m III miejsce w Chorzowie zdobyła Fabiola Wideł 3Ti, w skoku w dal III miejsce zajął Paweł Piwowarski z klasy 3Ti. Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dnia 27 września odbyły się międzyszkolne biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Domagała 3Mi, Aleksander Maczek, Jakub Krężel 3Mi, Bartosz Wabnic 3Mi, Daniel Janicki 1Me, Piotr Kozubek 1Tia, Weronika Durczok 1Tia, Paulina Dworaczyk 2Mi, Agata Muc 2Lab, Natalia Henczyca 3Lab, Klaudia Hajduk 3Lab oraz Fabiola Wideł 3Ti. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Dziewiąta edycja Konkursu „Czy byłbyś dobrym inżynierem?” odbyła się 23. września 2016 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W Konkursie, który patronatem objął JM Rektor Politechniki Śląskiej Prof. Arkadiusz Mężyk, wzięło udział 20 drużyn reprezentujących szkoły województwa śląskiego, a wśród nich Tesla Team (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie) w składzie Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W miniony weekend odbyła się Noc Gier Planszowych zorganizowana przez Szkolny Klub Gracza. Od 21 do 6 rano uczniowie klas 2Mi i 2Ti  oraz kilka osób spoza szkoły pod okiem nauczycieli spędziło czas przy planszówkach.  Jest to piąta już Nocka Gier a zarazem pierwsza w tym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy nowych wielbicieli gier planszowych i karcianych do naszego klubu! Bliższe informacje i zapisy u  Kamila Bizuka oraz Dominika Zagórnika z klasy II Mi. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Od zwycięstwa  swojej grupy rozpoczęli start  w Międzyszkolnych Rozgrywkach Sportowych  piłkarze nożni, którzy na boisku Orlik pokonali I LO ( Słowak ) 6:4 oraz LO Katolik 3:0  (w o). Finał odbędzie się 23.09.2016 r. Skład drużyny : Dariusz Nowak, Krystian Chmura, Krzysztof Jelonek (wszyscy 3 El),  Dawid Paluch (3 MI), Kamil Kochan (2 MI), Bartosz Borecki, Kamil Klimczak,Maciej Kasperczyk, Łukasz Szmidt (wszyscy 1 TIA), Daniel Janicki (1 M/E), Paweł Szostok i  Mateusz Mołdrzyk (2 E/I). GRATULUJEMY!!! Zobacz więcej »

   

   
 • 15
  wrz 2016

  ENERGETAB 2016

   
   

  W dniu 14.09.2016 uczniowie klas elektrycznych (II E, 3EL, 4E) udali się na targi elektroenergetyki ENERGETAB  w Bielsku – Białej. Tegoroczne Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2016 to ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów Europy i Azji, którzy zademonstrowali swoje najnowsze produkty dla modernizującej się polskiej branży elektrycznej. Zwiedzając pawilony wystawowe oraz rozmawiając z przedstawicielami firm uczniowie mają możliwość oceny i pogłębienia swojego stanu wiedzy. Aby zobaczyć galerię z Targów kliknij TUTAJ.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniach 7-9 września 2016 r. klasy pierwsze naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do Wisły. Podczas wyjazdu uczniom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała obserwacji górskiego krajobrazu. Pierwszego dnia pobytu pierwszoklasiści wybrali się na spacer po górskich wzniesieniach. W godzinach wieczornych wraz z wychowawcami spędzali miło czas przy ognisku. W następnym dniu wycieczki wszystkie klasy brały udział w zajęciach integracyjnych ze szkolnymi pedagogami: p. Agnieszką Niemiec i p. Robertem Gierkiem, którzy przygotowali program profilaktyczny "Bliżej". Pozwoliło to nie tylko na lepsze poznanie koleżanek i kolegów, ale także przeciwdziałanie brakowi akceptacji osób mających problemy w kontaktach z rówieśnikami. Po kolacji uczniowie brali udział w konkursie na najlepszą piosenkę (wiersz) o klasie, bajkę oraz w turnieju o najlepszą znajomość wychowawcy. W międzyklasowej rywalizacji zwyciężyła klasa I TIA. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych wyjechali na trzydniową wycieczkę integracyjną do Domu Wczasowego Krokus w Wiśle, gdzie realizować będą  wspólne projekty, by poznać się i zintegrować wg hasła „U Nas dobrze się poczujesz, jak się szybko zintegrujesz”. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  1 września to początek nowego roku szkolnego, ale również dzień, w którym rozpoczęła się II wojna światowa. Nasz kraj stał się pierwszą ofiarą agresywnej polityki nazistowskich Niemiec. Jak co roku Wojskowa Komenda Uzupełnień wspólnie z władzami samorządowymi  naszego miasta zorganizowały obchody rocznicowe  tamtej tragedii aby upamiętnić wysiłek obrońców Polski z 1939 roku i przypomnieć, że pokój nikomu nie jest dany raz na zawsze. W uroczystościach naszą szkołę reprezentował Poczet  Sztandarowy, Dyrektor  Krystian Biadacz  oraz delegacja uczniów z nauczycielem historii Januszem Kuligowskim. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Drodzy Uczniowie, 1 września 2016 r. – w czwartek – rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Zgodnie z coroczną tradycją zapraszam na godzinę 8:00 na mszę św. do kościoła pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym, zaś o godzinie 9:30 inauguracja roku 2016/2017 w auli Szkoły. Dyrektor - mgr Krystian Biadacz Zobacz więcej »

   

   
 • 27
  cze 2016

  WAKACJE 2016

   
   

  Dyrekcja ZSTiO Nr 3 życzy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  Firma TAURON Dystrybucja S.A., działa w niezwykle ważnym obszarze, jakim jest energetyka. Mając na uwadze społeczną odpowiedzialność biznesu, swój własny rozwój i dbałość o przyszłe kadry, od wielu lat wspiera proces kształcenia zawodowego, najbardziej w szkołach objętych swoim patronatem. Proponuje uczniom możliwość odbycia ciekawych praktyk i staży zawodowych, zdobycie cennego doświadczenia oraz liczne szkolenia i spotkania ze specjalistami, wyjazdy do obiektów energetycznych oraz konkursy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W dniu 21.06.2016 r w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  Hajduki, nauczyciele wychowania fizycznego dla uczczenia XXXI Letniej Olimpiady w Rio de Janeiro ( 5 – 21.08.2016 r.).zorganizowali Olimpijski Dzień Sportu . W części wstępnej odbył się Ceremoniał Olimpijski. Wyróżnieni sportowcy Natalia Henczyca,  Klaudia  Hajduk, Kamil Kochan, Remigiusz Bujak, Kamil Bizuk i Kamil Pawlica  wnieśli flagę olimpijską, następnie dyrektor szkoły mgr Krystian Biadacz dokonał otwarcia imprezy. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  16 czerwca 2016 r. grupa uczniów z klas I Mi, II El, II Mi i III ME wybrała się na Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uczniowie brali udział w wykładzie nt. drukarek 3D, ich możliwości i zastosowań, a następnie zwiedzali laboratoria, w których kształcą się studenci na kierunkach: Automatyki i Robotyki, Informatyki Stosowanej z Komputerową Nauką o Materiałach, Inżynierii Materiałowej, Mechaniki i Budowy Maszyn, Mechatroniki, Nanotechnologii i Technologii Procesów Materiałowych, Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Zobacz więcej »

   

   
 •  

  W niedzielę 12 czerwca 2016 roku 29 uczniów ZSTiO Nr 3 oraz Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi pod opieką czwórki nauczycieli – A. Rudziarczyka, K. Jarzyńskiej, A. Knapik i P. Olszynki – po raz dziewiąty udała się do włoskiego Termoli. Uczestnicy wycieczki w ciągu tygodniowego pobytu poznają atrakcje Termoli, zwiedzą Sassi di Matera – tzw. kamienne miasto oraz przedstawią Włochom program artystyczny inspirowany hasłem tegorocznych krakowskich Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Prof. A. Rudziarczyk, kierownik wyprawy, dla tegorocznych uczestników wyjazdu przygotował program łączący aktywność z wypoczynkiem.  Zobacz więcej »

   

   
 • 14
  cze 2016

  Kolejne zwycięstwo!

   
   

  Dnia 8.06.2016 r. odbyły się rejonowe zawody w piłce plażowej juniorów. Dwójka reprezentantów naszej szkoły – Michał Kamiński oraz Daniel Zubrzycki, która wygrała ze wszystkimi drużynami z Chorzowa, przystąpiła bardzo zmobilizowana, do rozgrywek piłki plażowej z zawodnikami ze Świętochłowic i Siemianowic. Nasi reprezentanci odnieśli zwycięstwo nad siatkarzami ze Świętochłowic. Jednak nie udało się im wygrać z dwójką z Siemianowic. Walka pomiędzy drużynami była zażarta, lecz nasza para zajęła drugie miejsca – co jest bardzo dużym osiągnięciem. Zobacz więcej »

   

   
 • 12
  cze 2016

  F&F Home Radio

   
   

  W dniu 10 czerwca grupa elektryków z klasy 3M/E oraz absolwentów klas elektrycznych naszego technikum wzięła udział w szkoleniu certyfikującym z zakresu instalacji inteligentnych - systemu F&F Home Radio. Tym razem szkolenie odbyło się w siedzibie firmy F&F - Pabianicach. System F&HOME RADIO tworzy nową jakość w kreowaniu przyjaznych przestrzeni mieszkalnych. F&HOME RADIO jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku oferujący przy tym niezwykle szeroki wachlarz możliwości. Dzięki niemu jest możliwość kontroli nad sposobem funkcjonowania domu w niezwykle łatwy sposób, z dowolnego miejsca, o dowolnej porze i co najważniejsze bezprzewodowo. Więcej informacji o systemie na stronie www producenta.   Zobacz więcej »

   

   
 •  

    Dzień Patrona Szkoły – Nikoli Tesli   W dniu 9 czerwca 2016 r. po raz trzeci obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Nikoli Tesli – wybitnego serbskiego wynalazcy. W uroczystości udział wzięli: Konsul Honorowy Republiki Serbii, Pan Ranko Tomović; Halina Hiltawska – radna RM Chorzów. Przedstawiciele śląskich uczelni:    prof. Rafał Molencki – Dziekan Wydziału Filologicznego UŚl; dr Aleksander Ostenda – Dziekan Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych WST Katowice; dr hab. inż. Jan Jezierski – Prodziekan (Elekt) Wydziału MechanicznegoTechnologicznego PŚl; dr hab. inż. Krzysztof Nowacki – Prodziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PŚl; Zobacz więcej »

   

   
 • 08
  cze 2016

  Budapeszt

   
   

  Dnia 1 czerwca 2016 roku około godziny 6.00 uczniowie klasy 3M/E i 2La/b wyruszyli na autokarową wycieczkę do Budapesztu. Oczywiście przewodniczkami tej trzydniowej eskapady były jak zawsze niezawodne wychowawczynie – pani Sobecki i pani Pasich. Po kilkugodzinnej podróży, w czasie, której zapoznawaliśmy się z kulturą odwiedzanych przejazdem stacji paliwowych w Czechach i na Słowacji, dotarliśmy do celu jakim była stolica Węgier. Zobacz więcej »

   

   
 • 01
  cze 2016

  ORLIKI w brązie

   
   

  W kolejnym etapie rozgrywek Śląskiej Ligi Orlika uczniowie naszej szkoły w półfinale wojewódzkim zajęli 3 miejsce. W pierwszym meczu przegrali z II LO z Mikołowa 1:0, a następnie wygrali 5:3 z uczniami z I LO z Pszczyny. Naszą drużynę reprezentowali: Karol Mierzwa (kapitan), Adrian Klimek, Mateusz Żłobiński, Adam Furdzik, Karol Kasperczyk, Krystian Chmura, Krzysztof Jelonek, Dominik Śladkowski, Mateusz Mołdrzyk i Paweł Szostak. GRATULUJEMY!! Zobacz więcej »